Turkų kalbos centras

Universiteto g. 5, Vilnius, LT-01513. Tel.: (+370 5) 268 7226, (+370 6) 711 0440;

Centro kuratorė – doc. dr. Galina Miškinienė ()

Turkų kalba Vilniaus universiteto Filologijos fakultete buvo pradėta dėstyti 1993 m. kaip laisvai pasirenkamasis dalykas. Padedant Turkijos ambasadai Lietuvoje, 1997 m. universitete atidarytas turkų kalbos kabinetas, kuriame esanti audiovizualinė aparatūra bei iš Ankaros atsiųsta gausi mokomosios literatūros kolekcija padeda studentams mokytis šią kalbą.

auditorijacentras1Merkez

Turkų kalbos mokymas

Studentai mokomi pagal šias programas:

• Lietuvių filologija ir užsienio (turkų) kalba – nuo 2001/2002 m. m. kas ketveri metai
  • Lyginamosios Azijos studijos (Turkologija) – nuo 2008/2009 m. m.
  • Turkų kaip antroji užsienio kalba – kitų specialybių studentams
  • Turkų kalba kaip laisvasis dalykas
  • Vakariniai turkų kalbos kursai

Pagrindinis dėmesys skiriamas šiuolaikinės turkų kalbos mokymuisi, be to studentai turi galimybę išklausyti tokius kursus kaip „Turkijos kultūra ir istorija“, „Tiurkologijos įvadas“, „Turkų literatūra“, „Islamo įvadas“, „Meninis vertimas“.

Pažangiausieji laimi stipendijas vasaros kalbos kursams Turkijoje, o absolventams atsiveria galimybės tęsti magistro pakopos studijas įvairiose Turkijos aukštosiose mokyklose. Vasaros kursai rengiami Stambule, Ankaroje, Izmire, Samsune ir Antalijoje.

Po studijų studentai gali panaudoti įgytas žinias dirbdami bendrose Lietuvos ir Turkijos įmonėse, dėstydami kalbą, versdami raštu ir žodžiu, ir t. t.

Centrą remia Turkijos Respublikos ambasada bei Turkijos bendradarbiavimo ir plėtros agentūra (TIKA).

Turkų kalbos centras organizuoja ir vakarinius turkų kalbos kursus!

Laisvuosius ir vakarinius kursus gali lankyti ne tik Vilniaus universiteto ir kitų aukštųjų mokyklų studentai, bet ir visi norintieji. Kursai vyksta kiekvienų metų rudens ir pavasario semestrą. Trukmė – 3 mėn. (24 užsiėmimai x 90 min.).  Renkamos pradedančiųjų, tęsiančiųjų ir pažengusiųjų grupės. Mokoma pagal naujausią metodiką iš  naujausių vadovėlių.

Centro darbuotojai

Mokslinių interesų sritysKontaktaiPriėmimo laikasPriėmimo
vieta
DOCENTAI