Tikriausiai jau gavai kvietimą studijuoti Vilniaus universiteto Filologijos fakultete ar Užsienio kalbų institute ir pasirašei sutartį? Tuomet turime tau keletą svarbių dalykų, kurie pagreitins rugsėjo 1-osios laukimą.

Kaip ir iš kur gauti LSP?

Lietuvos studento pažymėjimas (LSP) yra itin svarbi tavo naujo studentiško gyvenimo dalis. Šis pažymėjimas suteikia nuolaidas viešajam ir tarpmiestiniam transportui, leidžia naudotis įvairiomis kitomis nuolaidomis ir, svarbiausia, – patekti į Vilniaus universiteto biblioteką, kur lankysiesi tikriausiai ne vieną kartą.

LSP užsisakyti tik www.lsp.lt tinklalapyje. Užsiregistruok ir palauk, kol į LSP sistemą atkeliaus duomenys apie tavo būsimas studijas iš Vilniaus universiteto. Tai gali kiek užtrukti, galbūt iki tol, kol pilnai baigsis bendrasis priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas. Šiek tiek palauk ir vis pasitikrink, ar prisijungus, jau gali matyti duomenis apie tavo būsimas studijas Vilniaus universitete. Jei taip, tuomet užsisakyk LSP.

Ką svarbu padaryti gavus LSP?

Jau gavai savo LSP ir žinai savo studento numerį? Tuomet nieko nelauk ir atlik svarbiausią savo būsimų studijų žingsnį. Keliauk į VU E. tapatybių valdymo sistemą ir užsiregistruok.

Tavo studento numeris ir pasirinktas slaptažodis bus reikalingas visus ketverius pirmosios pakopos (bakalauro) studijų metus. Su jais prisijungsi prie bibliotekos sistemos, galėsi užsisakyti knygas ar leidinius, prieiti prie duomenų bazių.

Taip su jais prisijungsi prie VU Informacinės sistemos, kurioje po kiekvieno semestro matysi savo pažymius, rotaciją, per šią sistemą rinksiesi pasirenkamuosius (PD) ir bendrauniversitetinius (BUS) dalykus. Taip pat ten, skiltyje E. PASLAUGOS galėsi užsisakyti įvairias pažymas apie tavo studijas universitete.

Kur man gyventi Vilniuje?

Tai vienas pagrindinių klausimų. Gali rinktis iš keleto variantų: ieškoti būsto ar kambario nuomai per įvairius skelbimų portalus arba prašyti, kad Vilniaus universitetas suteiktų tau vietą bendrabutyje. Visą informaciją apie bendrabučių skyrimą, registraciją ir kainas rasi VU Būstas tinklalapyje: http://www.bustas.vu.lt

Kur ateiti rugsėjo 1 d.?

Rugsėjo pirmosios šventė Universitete dar svarbesnė nei mokykloje – juk prasideda visai naujas tavo gyvenimo etapas. Artėjant rugsėjui, informacijos apie tikslų šventės laiką ieškok www.flf.vu.lt.

Kiekvieną rugsėjį įprastai susirenkame M. K. Sarbievijaus kieme (kur žaismingai trykšta filologų fontanas), o iš ten visi kartu keliaujame į Šv. Jonų bažnyčią, kur Filologijos fakulteto dekanė pagal senovinę Universiteto tradiciją perskaitys kiekvieno, naujai įrašyto į studentų sąrašus, vardą ir pavardę.

N. B. Ši ceremonija taip pat turi senovinį lotynišką pavadinimą – imatrikuliacija.

Po ceremonijos keliaujame susipažinti su studijų programų komitetais ir būsimais jūsų dėstytojais, o tuomet visi traukiame link LR Seimo, nuo kur prasideda Vilniaus universiteto studentų eisena per visą Gedimino prospektą, Katedrą, Pilies gatvę. Iki pat Šv. Jonų bažnyčios ir Didžiojo Universiteto kiemo.

Turi klausimų apie tavo būsimas studijas?

Artėja rugsėjis, o tu vis dar nerimsti, nes galvoje daugybė klausimų apie būsimus dėstytojus, studijuojamus dalykus ir gyvenimą Universitete? Nieko nelauk ir parašyk savo studijų programos kuratoriui ar kuratorei, kurie padės tau, atsakys visus klausimus ir pasirūpins tavimi bent jau kol studijuosi pirmame kurse.

O galbūt nori susipažinti su fakulteto administracija, dalimi dėstytojų ir būsimais kurso draugais dar anksčiau? Prieš rugsėjį? Tuomet registruokis į VU SA FilF organizuojamą pirmakursių stovyklą. Daugiau informacijos http://www.fuxai.lt/filologijos-fakultetas

Kur galėčiau rasti mano paskaitų tvarkaraštį?

Savo paskaitų būsimą paskaitų tvarkaraštį rasi čia: https://mif.vu.lt/timetable/flf/ Jei dar nematai visų būsimų paskaitų ir seminarų, tuomet šiek tiek palauk – iki rugsėjo jau tikrai matysi jį pilną. P.S. atkreipk dėmesį, ar prie paskaitos / seminaro nėra parašyta studijų savaitė. Rugsėjo 1–3 d. yra pirma studijų savaitė, o rugsėjo 4–10 d. yra antra studijų savaitė. Toliau – viskas iš eilės.

Turiu akademinių klausimų, kur man reikėtų kreiptis?

Prasidėjus rugsėjui, jei tau kyla akademinių klausimų dėl studijų kainos apmokėjimo, dalykų pasirinkimo, galimybės pereiti į valstybės finansuojamą vietą ir pan., nedvejok ir susisiek su Dekanato Studijų skyriumi (visi mūsų kontaktai čia).

Taip pat gali ateiti pasiklausti gyvai. Mus rasi M. K. Sarbievijaus kieme, įėjus pro rudas duris, ant kurių kabo lentelė Filologijos fakulteto dekanatas ir pakilus į antrą aukštą.

Iki susitikimo rugsėjo 1 d.!