Greimo metų, UNESCO minimos sukakties, proga Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje įvyks atvirų paskaitų ciklas „PABŪKIME SEMIOTIKAIS“.

Jau šį trečiadienį (kovo 15 d.) 15-16.30  val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono 11, Vilnius) įvyks A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centro lektorės dr. Jurgitos Katkuvienės atvira paskaita „A. J. Greimo semiotinis kvadratas: kas tai?“.

Kalbėdami apie Algirdą Julių Greimą, pasaulinio garso mąstytoją, mitologą, semiotiką, kalbininko, kultūros ir literatūros kritiką, eseistą, dažnai girdime minint įžymųjį semiotinį kvadratą. Paskaitoje ieškosime atsakymų į klausimus: Ką reiškia semiotinis kvadratas? Kaip jis atsirado? Kaip tas semiotinis kvadratas gali būti pritaikomas šiandienos kontekstuose?

Šį ketvirtadienį (kovo 16 d.) 11-12.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono 11, Vilnius) įvyks A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centro lektorės dr. Jurgitos Katkuvienės atviras seminaras „Pasaulio suvokimas A. J. Greimo semiotikoje“ (ruošiantis seminarui, rekomenduojama perskaityti „Natūraliojo pasaulio semiotikos sąlygos“, A. J. Greimas, Semiotika, Vilnius: Mintis, 1989,  p. 115-122).

A. J. Greimo semiotikoje, prasidėjusioje nuo  kalbotyros, pasakų ir literatūrinių tekstų analizės, vėliau imta gilintis, ką apskritai reiškia pasaulis, žmogus ir t.t. Paskaitoje kartu su semiotikos studentais ne tik panagrinėsime, kaip semiotiškai suvokiamas pasaulis, bet ir pabandysime „perkąsti“ iš pirmo žvilgsnio neperkandamą Greimo kalbą.

Maloniai kviečiame dalyvauti  ir perduoti šią informaciją besidomintiems!

Primename, kad š.m. kovo 8-20 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje eksponuojama Lietuvos centrinio valstybės archyvo paroda „Nežinomas Greimas archyvuose“.

Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/1950580098509862/

 

kvadratas copy copy