Birželio 6 d. 14 val. Filologijos fakulteto 115 aud. Aleksandro Puškino gimimo dienos proga bus atidaryta Aleksandro Solženicyno Rusų išeivijos namų parengta knygų paroda.

Tai jau ne pirmas kartas, kai įsteigtas Maskvoje 1995 m. Rusų išeivijos kultūros saugojimo ir tyrimų centras rengia Vilniuje knygų parodas, kurioms pasibaigus vertingi leidiniai lieka Lietuvos Martyno Mažvydo nacionalinėje bibliotekoje ar Vilniaus universiteto bibliotekoje. Šį kartą bus pristatyta 300 naujų knygų rusų kalba apie Rusijos istoriją, meną, kultūrą, taip pat šiuolaikinės rusų grožinės literatūros kūrinių ir rusų išeivijos rašytojų naujų leidinių. Parodą pristatys Tarptautinio ir tarpregioninio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Jelena Krivova.

Atidarant parodą dalyvaus profesorė, pedagogikos mokslų daktarė Natalja Kulibina. Ji pademonstruos meistriškumo pamoką (master class, мастер-класс) apie grožinės literatūros pritaikymą dėstant rusų kalbą. Profesorės meistriškumo pamoka parengta autorinio kurso „Uroki chtenija – prazdnik, kotoryj vsegda s toboj“ (Skaitymo pamokos – šventė, kuri visada su tavimi) pagrindu.

Autorė dalinsis atviros mokymosi aplinkos besimokantiems rusų kalbos kūrimo ir pritaikymo patirtimi. Maloniai kviečiame dalyvauti!

drz1