cover

Mielas mūsų fakulteto bendruomenės nary,

drįstame atkreipti Jūsų, gerbiamasis, dėmesį, kad vis rečiau Alma Mater kiemus nušviečia saulė, vis ilgesni šešėliai ir, kaip taikliai kadais apibendrino lietuviškai kūręs Magnus Donalitius, „vėjai su sparnais pamaži jau pradeda mūdraut ir šilumos atstankas išbaidydami šlamščia“. Gamtos ir pasaulio permainų akivaizdoje nelikdami nuošalyje primename, kad šiuo laiku ypač suaktyvėja ir taip tarp senųjų mūrų nenustygstančios dvasios. Visiems žinoma – artėjant visų mirusiųjų pagerbimo šventei, Universitetą išmintimi garsinusios, talentais puošusios ir narsa gynusios vėlės priartėja prie gyvųjų pasaulio.

Tačiau panašu, kad šie metai gali būti ypatingi. Bibliotekoje paslaptis saugančiame „Codex mendax“ kelių studentų atrastas daug klausimų keliantis įrašas. Raudonu rašalu įrėžta – „ERIT REBELLIO“ (liet. bus sukilimas). Šalia išdėstyta pranašystė: „2017 Viešpaties metais, likus septynioms naktims iki Visų šventųjų ir aštuonioms naktims iki Vėlinių, praėjus pusei valandos po vidudienio, pasirodys bandantieji suvaržyti akademinę dvasią, pargriauti tiesą ir įskaudinti jaunystę. Tie, kurie įkvėpė filomatus ir tie, kurie jų buvo įkvėpti, pasipriešins“ (poetinis vertimas).

Nežinodami, ko tikėtis, sielodamiesi dėl Jūsų ir mūsų laisvės, vertindami galimybę išvysti tai, ko žmogaus akiai pamatyti nevalia, kviečiame bei primygtinai rekomenduojame atvykti pranašaujamu metu (š. m. spalio 25 d. 12:30 val.) į Vilniaus universiteto Filologijos fakultetą ir padėti išsipildyti pranašystei.

Kas gi bus čia, kas gi bus čia
Naktį tamsią, naktį rūsčią?
(Mickevičius, „Vėlinės“)

Nuoširdžiai Jūsų –