Vasario 22 d. 18:30 val. Lietuvos nacionalinio dramos teatro fojė vyks prancūzų aktorės Dominique Frot monospektaklis „Netikėtumas slepiasi“.
Bilietus galima įsigyti internetu:   http://www.tiketa.lt/LT/netiketumas_slepiasi__pagal_algirdo_juliaus_greimo_tekstus_18339

Prancūzų aktorė Dominique Frot pagal Algirdo Juliaus Greimo tekstus sukūrė monospektaklį „L'inattendu se dérobe“ („Netikėtumas slepiasi“), kuris buvo parodytas Paryžiaus merijoje pernai gegužės 30 d. Bendromis prancūzų ir lietuvių semiotikų pastangomis, palaikytomis Prancūzų instituto Lietuvoje, šis spektaklis atkeliauja į Nacionalinį dramos teatrą.

Aktorė Dominique Frot vaidina Paryžiaus Nantero ir Miesto teatre, filmuojasi kine ir televizijos serialuose, dėsto Paryžiaus Nacionalinėje konservatorijoje. Trejetą metų  Berlyne ji vaidino vokiečių režisierių spektakliuose (tarp jų Thomas’o Ostermeierio režisuotame Goethes „Fauste“), yra dirbusi su tokiais garsiais režisieriais kaip Peter Brook, Claude Régy, Luc Bondy ir kt.
Savo spektakliams aktorė pasitelkia įvairius rašytojų gyvenimo dokumentus (spektaklyje, kuris buvo sukurtas San Fransiske, pasinaudota Ingeborg  Bachmann susirašinėjimu su Pauliu Celanu) arba atkuria primirštas praeities istorijas (pjesėje apie vienintelę moterį, dalyvausią legendiniame Napoleono armijos plausto ‚Medūza“ plaukime).
Spektaklyje „Netikėtumas slepiasi“ aktorė gyvai pateikia savo parinktas ištraukas iš Greimo knygų. Didžioji skaitomo teksto dalis – iš Greimo studijos „Apie netobulumą“: Greimo analizuojama ištrauka iš Michelio Tournier romano „Penktadienis, arba Ramiojo vandenyno limbai“, Rainerio Marios Rilkės eilėraštis „Fortepijono pratybos“, Julio Cortázaro novelė „Ranka skruostas“, Greimo samprotavimai apie juslumo imanenciją ir netikėtumo laukimą. Drauge su Greimu mąstoma „Apie prasmę“, pateikiamos ištraukos iš Greimo lietuviškos eseistikos, kurios vertimas pernai išleistas Prancūzijoje.
Kalbėdama apie tiltą tarp semiotikos ir  teatro Dominique Frot cituoja Greimą: „Prasmės produkavimas turi prasmę tik tada, kai jis yra duotos prasmės transformacija. Prasmė kaip prasmės forma gali būti apibrėžta kaip prasmės transformavimo galimybė“. Pasak aktorės, šie pasakymai turėtų pažadinti snaudžiančias menininkų sielas.
Spektaklis „Netikėtumas slepiasi“ su lietuviškais titrais bus rodomas Nacionalinio dramos teatro fojė 2018 m. vasario 22 d. 18:30.

netiketumas slepiasi copy copy copy copy copy