VU Filologijos fakultetas

profesorius Pėteris Vanagas copyTarptautinio mokslinio seminaro pradžią paskelbė Latvijos ir Stokholmo universitetų prof. Pėteris Vanagas (E. Kazakėnaitės nuotr).

2016 m. sausio 14 d. Latvijos universito Filologijos fakulte vyko Latvijos universiteto ir Latvių kalbos instituto organizuojamas ir jau gražia tradicija tapęs tarptautinis mokslinis renginys, skirtas seniesiems latvių kalbos raštams. Šįkart moksliniame seminare „Latvių kalbos raštai ir raštai Latvijoje XVI–XIX a.: tyrimų aktualijos ir problemos“ (lat. „Latviešu raksti un raksti Latvijā 16.–19. gadsimtā: pētniecības aktualitātes un problēmas“) kalbėta apie įvairius XVI–XIX a. latvių kalbos raštų aspektus.

Seminare pusvalandį trukusius pranešimus skaitė mokslininkai iš Stokholmo, Vilniaus, Latvijos universitetų, Latvių kalbos instituto, Lietuvių kalbos instituto. Didelio dėmesio susilaukė Pietų Australijos Flinderso universiteto profesoriaus Trevoro G. Fennellio pranešimas „Nepaaiškintos Liborijaus Depkino priklausomybės būdvardžių keistenybės“ (lat. „Nepaskaidrotas dīvainības Liborija Depkina piederības adjektīvos“).

Tarptautiniame moksliniame seminare bendrą pranešimą skaitė ir Filologijos fakulteto Lietuvių kalbos katedros darbuotojos – doc. dr. Vilma Zubaitienė ir dr. Gintarė Judžentytė. Jos kalbėjo apie 1683 m. išleisto Georgo Elgerio žodyno Dictionarium Polono-Latino-Lottauicum registro šaltinius ir jų įtaką žodyno antraštynui bei žodyno straipsnių lenkiškajai ir lotyniškajai dalims („Dar dėl Georgo Elgerio Dictionarium Polono-Latino-Lottauicum (1683) registro šaltinio“).

profesorius Trevoras G. FennellisDoc. dr. Vilma Zubaitienė, Pietų Australijos Flinderso universiteto profesorius Trevoras G. Fennellis, dr. Gintarė Judžentytė (Ernestos Kazakėnaitės nuotrauka).