Baltistikos katedra

freska

Petras Repšys, Metų laikai, 1985 (fragmentas)

 

Tiriame dabartinę ir istorinę baltų kalbų būklę, skelbiame jų duomenis, rūpinamės baltistinių tyrimų populiarinimu ir sklaida. Savo patirtį perduodame studentams dėstydami baltistinius ir bendrosios kalbotyros dalykus, vadovaudami bakalauro, magistro darbams ir daktaro disertacijoms.

Ypatingą dėmesį skiriame latvių ir prūsų kalboms: įsteigėme Latvistikos kabinetą su savarankiška biblioteka, ruošiame gretutinių Latvistikos studijų programą, lietuviškai ir angliškai dėstome prūsistikos pagrindus. Kartu su Skaitmeninės filologijos centru sukūrėme ir toliau plėtojame atvirą Prūsų kalbos paveldo duomenų bazę, rengiame elektroninį latvių-lietuvių ir lietuvių-latvių kalbų žodyną. Tiriame dabartinės lietuvių kalbos sistemą ir ankstesnes jos stadijas, viešai skelbiame katedroje turimus etimologinės kartotekos duomenis.

Nuo 1965 metų leidžiame žurnalą Baltistica, pakaitomis su Latvijos kolegomis rengiame baltistų kongresą ir kitas tarptautines konferencijas, sukūrėme ir rūpinamės lituanistikos ir baltistikos mokslininkų tinklu Baltnexus.

Kviečiame studentus mokytis latvių kalbos, rašyti lyginamojo pobūdžio darbus ir siekti aukščiausios pakopos baltistinių – doktorantūros – studijų. Laukiame kolegų pasiūlymų kartu imtis baltišką aspektą turinčių tyrimų – ne tik kalbotyros, bet ir kitose Jums svarbiose srityse, kur mūsų patirtis būtų naudinga.

 

Baltistikos katedra nuo 2017 m. rugsėjo mėn. 1 d. tapo Baltijos kalbų ir kultūrų instituto dalimi.


Universiteto g. 5, LT-01513 Vilnius

Tel. (+370 5) 268 72 11

Katedros vedėja – prof. dr. Daiva Sinkevičiūtė ()

Katedros administratorė – Rūta Valantinaitė (

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos