2016 m. spalio 19–21 d. Lietuvių kalbos institute vyko Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro ir Geolingvistikos centro bei Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Baltistikos katedros organizuojama tarptautinė mokslinė konferencija profesoriaus Alekso Girdenio (1936–2011) 80 metų sukakčiai paminėti „Dabartinių baltų kalbų ir tarmių transformacijos“.

Konferencijos atidaryme sveikinimo žodį tarė Filologijos fakulteto dekanas ir Lietuvių kalbos katedros docentas dr. Antanas Smetona. Tris dienas vykusiame renginyje pranešimus skaitė ir kiti Lietuvių kalbos katedros darbuotojai. Trečiadienį vykusiame plenariniame konferencijos posėdyje pranešimą „Pamąstymai apie F. De Saussure‘o dėsnį ir lietuvių kalbos prozodinę sistemą pristatė“ skaitė prof. dr. Vytautas Kardelis. Dialektologijos, geolingvistikos, akcentologijos sekcijoje spalio 20 d. pranešimą „Dėl deiktinių sistemų kaitos vienoje šiaurės žemaičių telšiškių šnektoje“ skaitė dr. Gintarė Judžentytė. Spalio 21 d. Leksikologijos, leksikografijos sekcijoje pranešimą „Stabiliųjų junginių tyrimai ir leksikografinė praktika“ pristatė doc. dr. Vilma Zubaitienė.

KONF Girdeniui80KONF Girdeniui80 2

KONF Girdeniui80 3KONF Girdeniui80 4