Varšuvos universiteto prof. habil. dr. Marios Kalinowskos literatūros paskaitos

Balandžio 29–30 d. Baltijos kalbų ir kultūrų instituto Polonistikos centras maloniai kviečia į Varšuvos universiteto prof. habil. dr. Marios Kalinowskos literatūros paskaitų ciklą.

Paskaitos vyks lenkų kalba.

Maria Kalinowska – lenkų literatūros istorikė, Varšuvos universiteto Artes Liberales fakulteto profesorė. Knygų apie romantizmo epochos literatūrą, dramą, teatrą „Reduta“ ir graikų kultūros recepciją lenkų kultūroje autorė(pvz., Mowa i milczenie – romantyczne antynomie samotności (1989), Grecja romantyków. Studia nad obrazem Grecji w literaturze romantycznej (1994), Los, miłość, sacrum. Studia o dramacie romantycznym i jego dwudziestowiecznej recepcji (2003)), Juliuszo Słowackio kūrinių (Podróż do Ziemi Świętej z Neapolu; Agezylausz) naujų leidimų rengėja. Kelių mokslo darbų rinkinių, pvz., Mieczysław Limanowski, Człowiek, twórca, świadek czasów (Toruń, 1998), Filhellenizm w Polsce. Rekonesans (Warszawa, 2007); Filhellenizm w Polsce. Wybrane tematy (Warszawa, 2012) bendraredaktorė.

Daugiau informacijos apie paskaitas >