Samuelio Boguslavo Chylinskio Naujasis Testamentas. Rankraščio tyrimas, faksimilinis ir interaktyvus skaitmeninis leidimas

• Tyrimo vadovė: dr. Gina Kavaliūnaitė-Holvoet.
  • Projekto trukmė: 2016–2018 m.
  • Projekto biudžetas: 128,930 EUR

Pagrindiniai projekto tikslai:

• Parengti ir serijoje „Samuelio Boguslavo Chylinskio Biblija“ išleisti knygą „Chylinskio Biblija. Naujasis Testamentas. II tomas. Lietuviško vertimo ir olandiško originalo faksimilė“.
  • Specialioje interneto svetainėje paskelbti interaktyvų Chylinskio NT tekstą, kuriuo naudodamasis skaitytojas ar tyrėjas galės pasirinkti galutinę ar ankstesnes teksto redakcijas, esant poreikiui, galės atsirinkti morfologinius, leksinius ar sintaksinius teksto keitimus, galės naudotis tiesioginiu, atgaliniu ir dažniniu žodžių formų sąrašais bei konkordancija (pagrįsta lemomis ir žodžių formomis). Prieiga bus sukurta taip, kad ateityje esant poreikiui ją bus galima plėsti įvedant naujas – įvairių gramatinių kalbos lygmenų ir vertimo šaltinių atitikmenų anotacijas.

Pagrindiniai vykdytojai: dr. Rūta Čapaitė, dr. Felix Thies, Bartłomiej Kowal, Valentinas Kulinič.image.png

Projektą finansuoja Lietuvos mokslo taryba (sutarties Nr. LIP-022/2016)