Sidebar

Academia Salensis Quinta Decima

Vasaros mokyklą sudarys trys dalys. Pirma – tai paskaitų ciklas, kuriame žymūs kognityvinių mokslų, o ypač formaliosios semantikos, atstovai kalbės apie tai, ką jų pasiektos įžvalgos ir metodai gali duoti natūralių kalbų, o ypač lietuvių kalbos ir baltų kalbų, tyrimams. Antra – tai mokslinės dirbtuvės, kuriose baltų kalbų tyrėjai iš įvairių užsienio šalių ir iš Lietuvos pristatys aktualius lietuvių kalbos fonologijos, morfologijos, morfosintaksės, sintaksės ir semantikos tyrimų rezultatus ir bus diskutuojama pranešimuose iškeltais teoriniais klausimais. Trečia – tai mokslinės dirbtuvės, kuriose bus apžvelgti ir kritiškai vertinami lietuvių kalbos ir baltų kalbos istorijos tyrėjams prieinami ištekliai, ypač elektroniniai, ir bus diskutuojama apie tai, kaip juos optimizuoti, kokiais metodais remtis, kad jie atneštų kuo daugiau naudos lituanistiniams ir baltistiniams tyrimas; bus aptarta, kas šioje srityje pasiekta, kokios svarbiausios užduotys ateičiai. Visas įvairius aktualius lituanistinių tyrimų problematikos aspektus atspindintis renginys tęs nuo 2004 m. Salose rengiamų, akademiniame pasaulyje jau išgarsėjusių vasaros mokyklų Academia Grammaticorum Salensis tradiciją.

Projektas finansuojamas pagal Valstybinės lituanistinių tyrimų ir sklaidos 2016–2024 metų programos III kvietimo 1 konkurso programą (projekto Nr. P-LIP-18-84).

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos