Problemomis grįsto IDKM taikymas mokant(is) kitos nei anglų užsienio kalbos

• Projekto vadovas: dr. Daumantas Katinas
  • Projekto numeris: Erasmus+ KA2 projektas Nr. 2018-1-SK01-KA201-046316
  • Projekto trukmė: 2018-09-01 – 2021-08-31
  • Projekto biudžetas: 329 647 EUR

Trijų metų trukmės Erasmus+ projektas – tai strateginė mokyklų partnerystė bendradarbiavimo inovacijų ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais, kurioje dalyvauja 3 universitetai: Švento Kirilo ir Metodo universitetas iš Slovakijos (koordinatorius), Vilniaus universitetas ir Mariboro universitetas iš Slovėnijos, 2 Lietuvos gimnazijos: Vilniaus Gabijos gimnazija ir Vilniaus jėzuitų gimnazija, 2 Slovakijos gimnazijos, 1 Slovėnijos gimnazija ir 2 Austrijos gimnazijos.

Erasmus+ KA2 projektai yra paremti novatoriškais ugdymo(si) metodais, skatina dalyvių kūrybiškumą, motyvaciją, įgytų įgūdžių plėtojimą bei sėkmingą integraciją socialiniame ir profesiniame kontekste. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Vilniaus universitetas šiame projekte yra vienas iš partnerių. Projekte dalyvauja dviejų Baltijos kalbų ir kultūrų instituto katedrų (Rusų filologijos katedros ir Vokiečių filologijos katedros) bei Užsienio kalbų instituto Medijų lingvistikos centro mokslininkai: doc. dr. Anastasija Belovodskaja (tyrėja), doc. dr. Diana Šileikaitė-Kaishauri (tyrėja), dr. Daumantas Katinas (projekto vadovas, tyrėjas), doc. dr. Viktorija Makarova (tyrėja), dr. Skaistė Volungevičienė (projekto administratorė, tyrėja).

Projekto veiklos orientuotos į inovatyvių ir efektyvių dalyko ir kalbos mokymo(si) metodų kūrimą ir taikymą, pagrindinį dėmesį skiriant problemų analize paremtam mokymui(si)irintegruotam dalyko ir kalbos (CLIL) mokymui(si),pavyzdžiui, į matematikos, geografijos ir biologijos mokomuosius dalykus integruojant tokias šiuo metu itin aktualias temas kaiptvarusis turizmas ir taikomoji matematika (finansinis raštingumas). Projekto kalbos – vokiečių ir rusų.

Galutinis šio trejų metų trukmės projekto tikslas – sukurti tvariojo turizmo ir taikomosios matematikos vokiečių ir rusų kalbomis modulius 2 gimnazijos klasei ir gaires naujų modulių kūrimui. Projekto metu sukurti mokymo(si) moduliai ir gairės bus viešai paskelbti projekto dalyvių internetiniuose puslapiuose ir prieinami visiems besidomintiems.

Išsamią informaciją apie projektą ir projekto partnerius galima rasti čia >