Sidebar

Paroda: Nuo Taikiosios revoliucijos iki vieningos Vokietijos

2019-11-13

Paroda: Nuo Taikiosios revoliucijos iki vieningos Vokietijos

VU Filologijos fakultete, koridoriuje prie Germanistikos studijų kabineto (A9 aud.) eksponuojama plakatų paroda apie Berlyno sienos griuvimo priešistorę ir Vokietijos susivienijimą.

Domus philologiae pastate iškabinti plakatai pasakoja apie svarbius istorinius įvykius laikotarpiu nuo 1989 m. gegužės iki 1990 m. spalio mėn. Paroda supažindina su iškiliomis asmenybėmis, reikšmingomis situacijomis ir įvykiais Rytų Vokietijoje, kurie reiškė nepritarimą Vokietijos padalijimui. Pateikiama informacija apie protestą dėl Vokietijos Demokratinės Respublikos (VDR) savivaldos rinkimų duomenų klastojimo, apie pabėgimų bangą vasarą ir apie masinius protestus rudenį, parklupdžiusius Vokietijos vieningosios socialistų partijos (SED) diktatūrą. Paroda atskleidžia faktus apie Rytų Vokietijos demokratėjimo procesą, Rytų ir Vakarų vokiečių solidarumą ir užsienio politikos kryptis iki pat Vokietijos susivienijimo.

Palaipsniui bus pateikiamas plakatų teksto santraukų vertimas į lietuvių kalbą.

Paroda įgyta Vokietijos akademinės mainų tarnybos (DAAD) lėšomis Vokiečių filologijos katedros DAAD lektoriaus dr. Aleksandro Mionskovskio iniciatyva.

Paroda veikia nuo 2019-11-13 iki 2019-12-04.

aroda

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos