Greimo centro seminaras: Andrei Gornykh

A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centras kviečią į Europos humanitarinio universiteto profesoriaus Andrei Gornykh seminarą „Ideological structure and dynamics: the critical use of Greimas' concepts (F. Jameson)“. Seminaras vyks spalio 24 d., ketvirtadienį, 17.30 val. J. Balkevičiaus auditorijoje.

We kindly invite you to a seminar hosted by the A. J. Greimas centre on 24 October at 5:30 PM. This time we are welcoming prof Andrei Gornykh from the European Humanities University.

Andrei will discuss "Ideological structure and dynamics: the critical use of Greimas' concepts (F. Jameson)". We meet in J. Balkevičiaus room.