Literatūros antropologija ir kultūra

Priėmimas:

Įgijusieji filologijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį, priimami be papildomų reikalavimų. Kitų krypčių absolventai, studijavę bent du literatūros dalykus, pateikę tai įrodantį dokumentą ir studijų dalykų aprašus, dalyvauja konkurse be stojamojo egzamino. Visi kiti kandidatai laiko stojamąjį egzaminą.

Programos tikslas:

Rengti aukštos kvalifikacijos filologus, formuojant profesionalius naujausios literatūros ir kultūros analizės, literatūros ir kultūros kritikos, kultūros interpretacijos ir teksto kritikos bei tiriamojo darbo gebėjimus.

Studijos:

PRIVALOMIEJI DALYKAI. Literatūros antropologija. Klasikinė ir modernioji teksto kritika. Šiuolaikinės kultūros teorijos: fenomenologija, antropologija. Naujųjų laikų literatūra: religinės sąmonės antropologija. Gyvenimo filosofija ir lietuvių literatūra. Rytų ir Vidurio Europos poezijos kanonas. Stačiatikių kultūra ir Vakarai. Literatūra ir politinė mintis. Mokslo tiriamasis darbas. Magistro baigiamasis darbas.

PASIRENKAMIEJI DALYKAI. Biblijos ir Antikos paveldas literatūroje. Folkloro sąjūdis Baltijos šalyse: sakytinė istorija. Islamas ir krikščioniškoji kultūra. Japonų literatūra ir kultūrinė tapatybė. Juokas ir literatūra. Kaimiškojo mentaliteto paradigma lietuvių ir lenkų literatūroje. Lietuvos kinas: naratyvai, vaizdai, kontekstai. Lietuvos literatūra: daugiakultūrės studijos. Miesto diskursai: sociumas ir kultūra. Mitokritika. Viduramžių kultūros tekstai. XX a. lietuvių prozos studijos.

Kvalifikacinis laipsnis: literatūrologijos magistras.

Studentai išmoks:

• suvokti šiuolaikinius literatūros ir kultūros procesus; analizuoti ir vertinti sociokultūrinius reiškinius savarankiškai ir komandoje;
  • savarankiškai tirti ir vertinti naujus kultūros sklaidos būdus ir galimybes; tarpininkauti populiarinant Lietuvos literatūros ir kultūros istoriją pasaulyje;
  • taikyti žinias ir analizės gebėjimus daugiadalykiniuose kontekstuose;
  • nuolat mokytis, tobulinti įgytas žinias ir gebėjimus bei siekti naujų.

Pasirinkusieji klasikinės filologijos specializaciją taip pat:

• išmanys graikų ir romėnų autorių interpretacijos problemas, vėlyvąją ir naująją graikų literatūrą, svarbiausius Bizantijos kultūros bruožus, Europos Viduramžių, Renesanso ir Baroko, taip pat LDK lotyniškąją literatūrą ir retoriką;
  • gebės atlikti tekstologinius tyrimus, savarankiškai analizuoti ir interpretuoti antikinį tekstą, suvokti istorines bei kultūrines realijas;
  • gebės versti į lietuvių kalbą ir rengti spaudai lotyniškus ir graikiškus Antikos bei vėlesniųjų laikų tekstus.

Veiklos perspektyvos:

galimybė dirbti literatūros ir kultūros kritikais ir analitikais, redaktoriais, leidėjais, literatūros vadybininkais valstybinėse žiniasklaidos, kultūros ir mokslo institucijose, taip pat privačiose organizacijose.

Daugiau informacijos: Lietuvių literatūros katedra, tel. 8-5-268-7216, prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė, el. paštas: