TKI seminaras „Kas gyvena šnekos technologijų pilvuke?“

Gegužės 17 d., penktadienį, 15 val., K. Donelaičio auditorijoje vyks Taikomosios kalbotyros instituto organizuojamas seminaras „Kas gyvena šnekos technologijų pilvuke?“.

Kalbų technologijos jau seniai supa mus – tai kompiuteriniai žodynai, vertimo programos, morfologiniai analizatoriai. Natūralios šnekos sintezatorius balsu skaito kai kurių portalų straipsnius ir yra parankinė neregių ir silpnaregių programa darbui su kompiuteriu. Dar viena sparčiai tobulėjanti kalbos technologija – šnekos atpažinimas, kuriai skirtas projektas LIEPA-2.  Kaip veikia šnekos atpažinimas? Kaip programa atskiria žmogaus balsą nuo triukšmo? Kur naudojama šnekos transkripcija? Kaip kalbėtis su humanoidiniu robotu?

Pranešėjai:

• Matematikos ir informatikos fakulteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto doc. Gintautas Tamulevičius;
  • UAB „Tilde IT“ verslo vystymo vadovas Giedrius Karauskas.