Balandžio 11–15 d. prof. Vytautas Kardelis dalyvavo Salzburgo universitete (Austrija) vykusiame dialektometrijos moksliniame seminare, kurį vedė dialektometrijos pradininkas ir didžiausias autoritetas prof. habil. dr. Hans Goebl. Seminaro metu buvo aptartos ne tik teorinės dialektometrijos, bet ir apskritai dialektologijos ir geolingvistikos problemos, taip pat dialektometrinių tyrimų perspektyvos. Didelis dėmesys buvo skirtas praktiniam darbui: buvo nagrinėjami konkretūs romanų ir germanų kalbų duomenys, praktiškai susipažinta su Salzburgo dialektometrijos mokyklos sukurta dialektometrijos tyrimams skirta programa. Vienas svarbiausių šio seminaro rezultatų – užmegzti ryšiai su Salzburgo dialektometrijos mokyklos tyrėjais ir Lietuvių kalbos katedroje pirmą kartą Lietuvoje pradedami parengiamieji dialektometrijos darbai.

DSC 1 copy

Prof. Hans Goebl prie ALDI atlaso kartotekos (foto V. Kardelio)

DSC 2 copy copy

Prof. Hans Goebl ir mag. Pavel Smečka (foto V. Kardelio)