Sidebar

Lituanistinių studijų katedra

 

Tel. (+370 5) 268 7214

Katedros vedėjadoc. dr. Loreta Vilkienė

Katedros administratorė – Lina Blauzdavičiūtė ()

 

Lituanistinių studijų katedra savo pirmuosius žingsnius žengė 1990 metais. Jos atsiradimas glaudžiai susijęs su permainomis Lietuvos Respublikoje.

Iki 1990 metų lituanistika Vilniaus universiteto Filologijos fakultete rūpinosi dvi katedros – Baltų filologijos ir Lietuvių kalbos. Išaugus užsienio valstybių piliečių susidomėjimui lietuvių kalba buvo pradėtos svarstyti lietuvių kalbos kaip svetimosios mokymo galimybės Filologijos fakultete. Pirmiausia sumanyta įkurti lietuvių kalbos mokymo centrą Rytų Lietuvos moksleiviams, o užsieniečiams pasiūlyti vasaros kursus. Tačiau nuspręsta steigti naują lituanistinę katedrą. Sumanymą palaikė ir prorektorius Rolandas Pavilionis, rektorius Vytautas Kubilius, todėl 1990 m. specialiu nutarimu įteisinta Praktinės lietuvių kalbos katedra. 1992 metais katedros pavadinimas pakeistas. Čia mokoma ne tik kalbos, bet ir supažindinama su Lietuvos kultūra, istorija, politika. Tad katedra pavadinta Lituanistinių studijų katedra, taip ji tebevadinama iki šiol.

Katedros  moksliniai darbai apima platų taikomosios kalbotyros mokslo tyrimų lauką ir nagrinėjamų problemų, ir taikomų metodologijų požiūriu. Tai sociolingvistikos, psicholingvistikos, diskurso analizės, daugiakalbystės, kalbų politikos, teismo lingvistikos, gestotyros, svetimųjų kalbų mokymo ir mokymosi ir kt. tyrinėjimai. Mokslinę veiklą atspindi publikacijos: monografijos, straipsniai,  kiti leidiniai. Katedros mokslo tiriamojo darbo tema – "Kalbų vartosena ir mokymas(is)".

Katedra dalyvauja įvairiuose projektuose: mokymo ir mokymosi propagavimo, testų rengimo ir testavimo, mokymo priemonių rengimo, egzaminų modelio ruošimo, pedagogų kvalifikacijos kėlimo. Bendradarbiaujama ne tik su Lietuvos mokslo ir švietimo įstaigomis, bet ir su užsienio institucijomis.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos