2022-ųjų metų Žiemos lituanistikos kursuose (sausio 3–28 d.) mokosi būrys studentų iš Australijos, Belgijos, Brazilijos, Honkongo, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Prancūzijos, Sakartvelo, Ukrainos, Vokietijos.

Kursų dalyviai kasdien po 4 ar 6 akademines valandas mokosi lietuvių kalbos. Studentai klausosi paskaitų apie Lietuvos kultūrą – lietuvių kalbą, istoriją, socialinį ir politinį gyvenimą, demografinę situaciją, kasdienio gyvenimo kultūrą, senuosius lietuvių muzikos instrumentus, medaus kopinėjimą. Po paskaitų apžiūri Vilniaus universiteto biblioteką, lankosi Valdovų rūmuose, susipažįsta su tradiciniais amatais (vilnos vėlimu ir žvakių liejimu).

Kursų dalyviai ragauja lietuviškų patiekalų, klausosi VU ansamblio „Ratilio“ atliekamų dainų. Šeštadieniais vaikščioja po Vilniaus senamiestį, vyksta į Trakus, Kauną.