ES logo

Podoktorantūros stažuočių projektas „Tekstologiniai senųjų raštų tyrimai: rankraštiniai Francišeko D. Kniaznino poetiniai kūriniai“

Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-19-0206) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT). www.esinvesticijos.lt

Projekto santrauka - Projektas pratęs tyrimus, stažuotojos pradėtus doktorantūros studijų metu, kurių rezultatu buvo daktaro disertacija pavadinimu (lenkų kalba) „Na koniec jakaś pamięć tam zostawa, gdzie nas nie będzie“… Cztery początkowe księgi liryków z „Poezji Franciszka Dionizego Kniaźnina ręką własną pisanych“. Edycja krytyczna ze wstępem („Pabaigai lieka kažkoks atminimas ten, kur mūsų nebus“… Keturios pirmosios lyrikos knygos iš „Francišeko Dionizo Kniaznino poezijos ranka rašytos“. Kritinis leidimas su įvadu). Pagrindinis mokslinių tyrimų projekto tikslas – sukurti unikalų mokslinį aparatą, paremtą naujais leidybos metodais ir pritaikytą pirmajam šiuolaikiškam Francišeko Dionizo Kniaznino dviejų lyrikos knygų (V ir VI) iš poeto rankraščio leidimui parengti. Projektas prisidėtų prie platesnio sumanymo, kurio tikslas parengti visų Kniaznino poezijos kūrinių (12 lyrikos knygų) pagal rankraštį leidimą, siekiant ateityje išleisti jį „Biblioteka Pisarzy Polskiego Oświecenia“ Serijoje. Tai leistų šio autoriaus lyrikos kūrinius pateikti plačiam skaitytojų ratui, ypač literatūros istorikams, tyrinėtojams ir studentams, kurie šiuo metu neturi išsamiai parengtų tekstų, tinkamų leidybai ir pateisinančių šiuolaikinių skaitytojų lūkesčius. Tokio leidimo parengimo tikslas – populiarinti Kniaznino literatūrinį paveldą ir tuo pačiu įvykdyti jo paskutinę valią. Siūlomas projektas praturtins šiuo metu turimas žinias apie Kniaznino kalbą bei poeziją, jo biografiją ir aplinką, su kuria buvo susijęs tam tikrais savo gyvenimo tarpsniais. Projektas prisidėtų prie iki šiol turimų tekstologinių ir analitinių-aiškinamųjų žinių, apie Kniaznino poeziją, vystymo ir praturtinimo, kaip perspektyva – sudarytų pagrindą tolesniems daugiaaspekčiams šios srities tyrimams. Numatomi rezultatai: 2 moksliniai straipsniai, 2 pranešimai konferencijose, Kniaznino rankraštinių lyrikos knygų (V ir VI) kritinis parengimas leidybai.

Stažuotoja – Beata Justyna Bednarek

Stažuotės vadovė – prof. dr. Kristina Rutkovska

Projekto laikotarpis  – 2020 m. rugsėjo mėn.  – 2022 m. rugpjūčio mėn.