ES logo

Podoktorantūros stažuotės projektas „Hibridinių priesagų vedinių konkurencija su skoliniais dabartinėje lietuvių kalboje“

Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-23-0106) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT). www.esinvesticijos.lt

Projekto santrauka - „Hibridinių priesagų vedinių konkurencija su skoliniais dabartinėje lietuvių kalboje“ – tai išskirtinis mokslinio tyrimo projektas, kuriuo siekiama ištirti hibridinių priesagų vedinių ir skolinių konkurencijos modelius remiantis autentiška tekstynų, žodynų medžiaga ir interneto vartosena. Įgyvendinant šį tikslą bus siekiama parengti išsamų konkuruojančių hibridinių priesagų vedinių ir skolinių sąvadą, nustatyti ir detaliai aprašyti hibridinių priesagų vedinių ir skolinių konkurencijos modelius, parengti apklausą apie konkuruojančių hibridinių priesagų vedinių ir skolinių vartojimą, atlikti tekstyno duomenimis grįstą hibridinių priesagų vedinių ir skolinių produktyvumo matavimą. Siekiami rezultatai – žodinis pranešimas tarptautinėje konferencijoje, publikuotas mokslinis straipsnis lietuvių kalba, publikuotas mokslinis straipsnis tarptautiniame mokslo leidinyje.

Stažuotojas – dr. Lina Inčiuraitė-Noreikienė

Stažuotės vadovė – prof. habil. dr. Bonifacas Stundžia

Projekto laikotarpis  – 2021 m. rugpjūčio mėn.  – 2023 m. rugpjūčio mėn.