Sidebar

Projektai

ES 2007 2013 zenklas     mokslo copy     images copy     vlkk1 copy     480226 304860699583731 2072309469 n copy

Filologijos fakultete nuolatos įgyvendinama keliolika projektų, finansuojamų iš išorinių šaltinių – Lietuvos mokslo tarybos, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos, Europos socialinio fondo, Europos regioninės plėtros fondo bei kitų institucijų. Šiame tinklalapyje trumpai aprašyti projektai atspindi tik dalį projektinės veiklos Filologijos fakultete, nes mūsų dėstytojai dalyvauja ir kitų VU padalinių bei kitų institucijų projektuose, kurių Filologijos fakultetas neadministruoja.

Paramos fondai suteikia galimybę lanksčiau finansuoti mokslinius sumanymus, kuriuos remti Universitetas ne visada pajėgus, ir tai suteikia tyrėjui laisvės eiti savarankiškesniu keliu, kai mokslinė vizija virsta konkrečiu planu, vėliau – kruopščiu kasdieniu darbu su kolegomis, seminarais ir konferencijomis, straipsniais, stambiomis publikacijomis ir duomenų bazėmis.

Greta projektų, kurių suplanuoti rezultatai yra mokslinė produkcija, turime nemažai ir tokių, kurie nukreipti į visuomenei naudingų, praktiškai pritaikomų produktų ar paslaugų kūrimą. Tarp tokių paminėtini aukštos kvalifikacijos vertėjų Europos Sąjungos institucijoms ugdymas, natūralios lietuvių šnekos sintezatoriaus ir atpažintuvo kūrimas,  žodynų skaitmeninimas.

Projektuose užmezgami moksliniai ir organizaciniai ryšiai su kitomis aukštosiomis mokyklomis ir mokslo institutais, organizacijomis bei mūsų universiteto padaliniais ‑ Lietuvių kalbos institutu, Lietuvių literatūros institutu, Šiaulių universitetu, Matematikos ir informatikos fakultetu bei kitais; projekto „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ partneriai – keliolika baltistikos centrų visame pasaulyje. Pedagoginės pakraipos projektai įtraukia vidurinio mokymo įstaigas, padeda geriau suvokti mokytojų poreikius ir lūkesčius, juose kuriamos didelės edukacinės duomenų bazės, kuriomis dar daug metų naudosis mokyklų lituanistai ir istorikai.

Projektų įgyvendinimas greta mokslinių rezultatų teikia ir daugiau naudos, nes sudėtingi, ilgalaikiai projektai yra nebloga vadybos mokykla, ugdanti gebėjimus planuoti veiklas ilgesniam laikotarpiui, paskirstyti lėšas, suburti specialistų grupę ir jiems efektyviai vadovauti, spręsti teisinius klausimus, vykdyti viešuosius pirkimus ir galų gale pasiekti numatytus tikslus. Visada malonu stebėti, kaip į naujas patirtis drąsiai nėrę kolegos sparčiai tobulėja ir greitai tampa puikiais projektų valdymo žinovais.

 

Filologijos fakulteto projektų vadovas dr. Audrius Valotka
, 8 652 78 691

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos