Sidebar

 

Nuotraukoje: Profesorius Lietuvos televizijoje, apie 1987 m.

Daugiau informacijos


Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės užuojauta dėl literatūros mokslininko, Vilniaus universiteto profesoriaus Juozapo Girdzijausko mirties

 

Lietuva neteko vieno reikšmingiausių ir žymiausių XX amžiaus literatūros mokslininkų, ilgamečio Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto profesoriaus Juozapo Girdzijausko.

Tai buvo ypatingo darbštumo asmenybė, atsidavusi ne tik savam pašaukimui, bet ir savam kraštui, jo kalbai, kultūrai, istorijai.

Įkvėpęs ir išugdęs būrį iškilių mokslininkų, visuomenininkų bei kultūros kūrėjų, parašęs ne vieną unikalią knygą, J. Girdzijauskas visada išliks puikus pavyzdys būsimoms filologų kartoms.

Dėl šios netekties reiškiu nuoširdžią užuojautą J. Girdzijausko artimiesiems, jo kolegoms ir bendražygiams bei visai akademinei bendruomenei.

Premjeras A. Butkevičius reiškia užuojautą dėl literatūrologo prof. J. Girdzijausko mirties

 

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius reiškia užuojautą dėl žymaus lietuvių literatūros tyrinėtojo profesoriaus Juozapo Girdzijausko mirties.

 „Netekome šviesios asmenybės, vieno žymiausių Lietuvos filologų, lietuvių literatūros tyrinėtojo, Vilniaus universiteto profesoriaus J. Girdzijausko. Jo pedagogo ir mokslininko talentas, įvertintas įvairiais valstybiniais apdovanojimais bei premijomis ir įkūnytas įvairiose monografijose ir akademinėje lietuvių literatūros istorijoje, niekada neliks užmirštas“, – sakoma premjero užuojautoje mokslininko giminėms ir artimiesiems, kolegoms, studentams, visiems, kas vertino jo iškilius darbus.

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė pareiškė užuojautą dėl mokslininko Juozapo Girdzijausko mirties

 

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Lietuvos Respublikos Seimo ir savo vardu reiškia gilią užuojautą dėl iškilaus mokslininko ir pedagogo Juozapo Girdzijausko mirties jo šeimai, artimiesiems ir kolegoms.

„Profesoriaus indėlis lietuvių kalbos ir literatūros mokslui didelis ir reikšmingas. Šviesus mokslininko, tikro savo krašto patrioto atminimas, jo nuveikti prasmingi, neabejotiną išliekamąją vertę turintys darbai lietuvių filologijos srityje ir aktyvus visuomeninis gyvenimas ilgai išliks mūsų atmintyje“, – teigia parlamento vadovė.

Velionio šeimai ir artimiesiems skaudžią netekties valandą Seimo Pirmininkė linki dvasios stiprybės.

 Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos