Sidebar

Siekdama išsiaiškinti Filologijos fakulteto studentų supratimą, kas yra akademinė etika, ir tai, ar studentams yra tekę susidurti su akademinės etikos pažeidimais, Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Filologijos fakultete vykdė studentų apklausą. Iš viso apklausoje dalyvavo 163 respondentai: 138 BA studentai (iš 1533), 22 MA studentai (iš 250) bei 3 doktorantai (iš 35). Tai sudaro maždaug 10% fakulteto studentų.

Dauguma studentų, paprašyti paaiškinti, kas yra akademinė etika, teigė, jog tai yra bendrai priimtos elgesio taisyklės, galiojančios ir dėstytojams, ir studentams. Pasak respondentų, šios taisyklės susijusios su žmogaus teisėmis, pagarba, adekvatumu, kultūra. Sąžiningumas ir kiti minėti bendri principai taip pat galioja atliekant mokslinius tyrimus ir rengiant darbus.

Daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių studentų (85) teigė susidūrę su akademinės etikos pažeidimais, 78 studentai teigė pažeidimų nepatyrę. Iš 85 studentų, susidūrusių su pažeidimais, 16 įvardijo, kad akademinę etiką buvo pažeidę studentai, 50 – kad būta pažeidimų iš dėstytojų pusės, ir 14 – kad neetiškai elgėsi tiek studentai, tiek dėstytojai. 5 respondentai pažeidimų, su kuriais teko susidurti, nepatikslino. Kalbant apie studentus dažniausiai minimas akademinės etikos pažeidimas yra nusirašinėjimas, o iš dėstytojų pusės – nepagarbus elgesys, studento pašiepimas, menkinantys komentarai.

Džiugu, kad bendruomenėje kalbama apie akademinės etikos problemas ir kartu stengiamasi rasti konstruktyvius sprendimus.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos