vilniaus knygu muge2018a

Vasario 22 d.

Prof. habil. dr. Viktorijos Daujotytės-Pakerienės knygos „Lituanistika Lietuvos akivaizdoje“ pristatymas

Dalyvauja: autorė, Mindaugas Kvietkauskas, Darius Kuolys, Gytis Vaškelis;

Renginys vyks Forume-LRT studijoje 18.00 val.

Organizatorius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Filmuoja LRT

Diskusija apie belgų literatūrą „Kas ta belgų literatūra?“

svpranciskausarfaBelgijos literatūra mažai pažįstama šiuolaikiniam lietuvių skaitytojui, o pati Belgija veikiausiai siejasi tik su „Leonido“ šokoladu, futbolo rinktine ir Europos Sąjungos institucijomis Briuselyje. Šiais metais skaitytojams suteikiame unikalią galimybę pažinti nevienalytę Belgijos literatūrą ir pristatome knygą apie žymųjį šventąjį Pranciškų – Felix Timmermans „Šventojo Pranciškaus arfa“, Magnificat leidiniai.

Apie šventojo Pranciškaus gyvenimą žinome ne tik iš viduramžių pasakojimų, bet ir iš H. Hesse‘s, N. Kazantzakio, G. K. Chestertono biografijų bei romanų. Tačiau F. Timmermanso ranka vedžioja mus paskui audinių pirklio sūnų Asyžiaus gatvėmis ir aplinkiniais kalnais taip gyvai ir autentiškai, kad jautiesi patekęs į patį įvykių sūkurį ir vaikštąs drauge su šventuoju Pranciškumi.

Knygos autorius – vienas žymiausių belgų autorių, tapytojų ir iliustratorių, triskart nominuotas Nobelio literatūros premijai. Jo knygos įtraukiamos į geriausių pasaulio knygų šimtukus.

Dalyvauja: vertėjas Antanas Gailius, literatūrologė Aušra Gudavičiūtė, moderuoja: Jolita Urnikytė-Vaicekauskienė.

Renginys vyks vasario 22 d. 17 val. Vilniaus knygų mugės salėje 5.5.

Vasario 24 d.

Estų rašytojo knygos pristatymas

pobeda1946Leidykla Homo liber kviečia į estų rašytojo, kino režisieriaus ir prodiuserio Ilmar Taska romano „Pobeda 1946“ pristatymą.

Romane atkurta pokariniame Taline vyravusi baimės ir įtarumo aplinka, kai Estiją nuo laisvojo pasaulio atskyrė geležinė uždanga. Vaizduojami ligi šiol literatūroje nutylėti įvykiai – kaip pokario Estijoje sovietinis saugumas per vaikus šnipinėdavo jų tėvus. Į tokias pinkles pagrindinį veikėją, šešiametį berniuką, įvilioja paslaptingas dėdė, leidžiantis jam pasukioti „Pobedos“ vairą. „Gerojo dėdės“ ir patiklaus vaiko draugystė nulemia visos šeimos gyvenimą: mamos, ir kovojusio už Estijos nepriklausomybę, namuose besislapstančio tėvo, ir mamos įseserės, „Estonia“ operos dainininkės Johanos, ir net jos mylimojo Alano, BBC radijo naujienų diktoriaus iš Londono. Berniuko pečius užgula sunki paslapčių našta, iš nekaltos vaikystės jį panardinusi į pokario realybę.

Dalyviai: autorius Ilmar Taska, moderatorius Marius Burokas, vertėja Danutė Sirijos Giraitė, literatūrologė dr. Donata Mitaitė.

Renginys vyks vasario 24 d. (šeštadienį) 17 val. 5.2 salėje.