bkki 723

BKKI kviečia į 2018 m. pavasario semestro seminarų ciklo „BKKI kalbotyros seminaras / BKKI Linguistics Seminar“ pranešimą ir diskusiją. Pranešimas bus skaitomas anglų kalba.

Kovo 2 d.

2018 m. kovo 2 d. 15 val. 402 aud. Skandinavistikos centre / 2 March 2018, 3 p.m. Room 402 at the Centre of Scandinavian Studies prof. dr. Julija Korostenskienė (UKI) skaitys pranešimą

Sangrąžos dalelytės SI pozicija pasitelkiant generatyvinės sintaksės analizę

The placement of SI in the Baltic verb: a generative syntactic approach

Pranešimas skirtas istorinei mįslei: besikeičiančiai dalelytės SI, pirmiausiai išreiškiančiai sangrąžos reikšmę, pozicijai dabartinėse baltų kalbose. Kaip žinia, SI pasirodo prieš šaknį priešdėliniuose veiksmažodžiuose ir veiksmažodžio gale nepriešdėliniuose veiksmažodžiuose lietuvių kalboje ir latvių dialektuose ir nuosekliai veiksmažodžio gale bendrinėje latvių kalboje (taip pat rusų kalboje). Pasitelkiant generatyvinės sintaksės teoriją pranešime bus aiškinamas SI išdėstymas baltų kalbose.

The presentation is concerned with a historical puzzle: the changing position of the marker SI in the extant Baltic languages, Lithuanian and Latvian. As is known, SI appears before the root in prefixed verbs and verb-finally in prefixless verbs in Lithuanian and dialectal Latvian, as opposed to a consistently verb-final position in standard Latvian (as well as Russian). Set within the generative syntactic framework, the presentation will provide an account for the Baltic paradigm.

Maloniai kviečiame!

Kovo 9 d.

2018 m. kovo 9 d. 15 val. 402 aud. pranešimą Sakinio dalelyčių funkcijos ir pozicijos Eurazijos kalbose / Positions and Functions of Sentential Particles in Eurasian Languages“ skaitys BKKI podoktorantūros stažuotojas dr. Vladimir Panov.

Pranešimo santrauka bus paskelbta vėliau.