Krėvė teatre: meilė ir didžiavyriai

2018 m. birželio 27 d., trečiadienį, 18 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks Lietuvos Muziejų kelio programos renginys „Krėvė teatre: meilė ir didžiavyriai“. Tai pirmas Krėvės muziejaus renginys iš ciklo „Atkurtos Lietuvos kultūros ženklai“, skirtas Lietuvos 100-mečiui įprasminti.

Pirmieji Vinco Krėvės istorinių dramų „Skirgaila“ (rež. B. Dauguvietis, 1924 m.) ir „Šarūnas“ (rež. A. Oleka-Žilinskas, 1929 m.) pastatymai neabejotinai buvo vieni reikšmingiausių kultūros ženklų ne tik atgimstančioje Lietuvoje – „Šarūnas“ Rygoje įvertintas kaip lietuvių teatro atgimimas. Renginio metu, atsigręždama į praeitį, savo įžvalgomis apie dviejų Vinco Krėvės dramų pastatymus dalinsis literatūrologė, prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė. Ištraukas iš dramos „Šarūnas“ skaitys aktorius Paulius Čižinauskas ir režisierius Virgilijus Kubilius. Vakarą pratęs 1987 m. Henriko Vancevičiaus spektaklio „Skirgaila“ scenų vaizdo įrašo peržiūra. Lankytojai taip pat turės galimybę apžiūrėti parodą „Dvasios milžinai fotografijoje“ su pirmųjų spektaklių „Skirgaila“ ir „Šarūnas“ fotografijomis bei dailininko J. Surkevičiaus kostiumų eskizais „Skirgailai“. Kviečiame ir laukiame! Renginys nemokamas, įėjimas laisvas.

Renginio partneriai:

• Lietuvos literatūros ir meno archyvas
  • Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

VMMD Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus. Tauro g. 10-1, LT-01114, Vilnius. Darbo laikas: II-VI, nuo 10 iki 17 val..

www.vilniausmuziejai.lt