Sidebar

51560329721_e4fbb486ce_k_copy.jpgRugpjūčio 8–16 dienomis Vilniuje vyks Vokietijos akademinių stipendijų fondo (Studienstiftung des deutschen Volkes) organizuojama Europos vasaros akademija (European Summer Academy). Siekiant užmegzti dialogą su užsienio studentais įvairiais šiuolaikinės Vidurio ir Rytų Europos klausimais, aukštesnių kursų bakalauro studentai, taip pat magistrantai ir doktorantai iki gegužės 15 d. yra kviečiami pretenduoti į vieną iš keturių darbo grupių ir taip įsitraukti į akademijos veiklas.

Šios vasaros akademijos bendradarbiavimo partneriai – Vilniaus universitetas (VU) ir Europos humanitarinis universitetas (EHU). VU ir EHU aukštesnių kursų bakalaurai, taip pat magistrantai ir doktorantai gali pretenduoti į vieną iš šių keturių darbo grupių:

Keturiose tarptautinėse ir tarpdisciplininėse darbo grupėse, plenarinėse sesijose, vizitų ir ekskursijų metu dalyviai turės galimybę keistis idėjomis ir dirbti tarpusavyje bei su mokslininkais iš regiono ir iš abiejų universitetų partnerių. Užsienio studentai kviečiami dalyvauti ne tik programos veiklose, bet ir laisvalaikio užsiėmimuose, išvykose į Kauną ir Ruklą.

Norintieji dalyvauti Vasaros akademijoje ir vienoje iš keturių darbo grupių iki  gegužės 15 d. turėtų susisiekti su koordinatoriumi iš VU dr. Alexanderu Mionskowskiu () arba Vera Dzyadok () iš EHU. Kandidatuojantys turėtų pateikti prašymą su trumpa biografija, studijų kryptimi, studijų kursu ir semestru ir kita aktualia informacija. Taip pat reikalingas trumpas motyvacinis laiškas, kuriame turėtų būti nurodoma, į kurią iš keturių darbo grupių pretenduojate.

Dalyvių atranka įvyks ne vėliau kaip gegužės 16 d., visi kandidatai nedelsiant bus informuojami.

Vokietijos akademinių stipendijų fondas skiria stipendijas išskirtinai gabiems studentams ir doktorantams iš Vokietijos arba studijuojantiems akredituotose aukštojo išsilavinimo programose ir institucijose Vokietijoje. Šiuo metu fondas remia apie 12 900 studentų ir 1 100 doktorantų skirdamas stipendijas, taip pat siūlo įvairias akademines programas, tokias kaip vasaros stovykla, konferencijos doktorantams ir seminarai.

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, Vokietijos akademinių stipendijų fondas nusprendė vasaros akademiją organizuoti Vilniuje, vietoje anksčiau numatyto Sankt Peterburgo Rusijoje. Lokacija pasirinkta ir dėl ypatingos miesto geografinės padėties  bei istorijos, kuri liudija apie miesto daugiatautiškumą, toleranciją ir  turi daug sąlyčio taškų, leidžiančių apmąstyti bendrumo Europoje dabartį, praeitį ir ateitį

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos