Vardinės stipendijos

Vilniaus universiteto studentų moksliniai ir kiti pasiekimai gali būti įvertinti vardinėmis stipendijomis. Universitetas yra pasirašęs daugiau nei 20 paramos sutarčių su studentus remiančiais fiziniais ir juridiniais asmenimis, dalis jų skirta ir Filologijos fakulteto studentams.

Vardinė stipendija skiriama pirmosios, antrosios ir trečiosios pakopų bei vientisųjų studijų geriausiems studentams pagal tam tikras veiklos sritis už ypatingus pasiekimus ar nuopelnus šiose srityse. Vardinių stipendijų skyrimo pagrindai ir principai įtvirtinami konkrečios vardinės stipendijos nuostatuose ir (ar) paramos sutartyje.

Vardinė stipendija

Fakultetas, studijų programa

Studijų pakopa, kursas, semestras

Pastabos

Algimantos Railaitės-Pranckevičienės vardinė stipendija

Filologijos fak., anglų filologija

I pakopos 2 kursas, rudens sem.

Gerai besimokantiems ir laimėjusiems teksto vertimo konkursą studentams

Rašytojos Sofijos Čiurlionienės vardinė stipendija

Filologijos fak., intermedialios literatūros studijos, semiotika, kalbotyra, vertimo studijos

II pakopos 2 kursas

Pasiekusiems aukštų akademinių rezultatų studentams, kurių moksliniai interesai apima lietuvių kalbos ir lietuvių literatūros sritis, kurie yra dalyvaujantiems visuomeninėje, socialinėje studentų organizacijų ir kultūrinėje veikloje.

Juozo Radziukyno vardinė stipendija

Istorijos fak. Filologijos fak.

I pakopos 3, 4 kursai ir II pakopos 2 kursas, rudens sem.

Studentams, pasiekiantiems aukščiausius akademinius rezultatus ir rodantiems darbštumą ir sugebėjimus

Carol Martin Gruodis atminimo švietimo fondo vardinė stipendija

Visi

I, II, III pakopa ir vientisosios studijos, rudens ir pavasario sem.

Gabiems jaunuoliams iš socialiai remtinų šeimų

Lietuvos Respublikos Prezidentų vardinė stipendija

I, II pakopa

Skiriama gabiausiems studentams pagal studijų sritis

Lietuvos socialdemokratų partijos organizuojama labdaros akcija

Visi

I, II pakopa, rudens sem.

Talentingiems socialinių, humanitarinių, fizinių, biomedicinos, technologijų, meno studentams iš daugiavaikių šeimų

Reimondo, Albertos ir Wandos Yankun vardinė stipendija

Visi

I, II, III pakopa ir vientisosios studijos, pavasario sem.

Geriausiai besimokantiems ir socialiai remtiniems studentams

Informacija fiziniams ir juridiniams asmenims, norintiems paremti VU studentus vardinėmis stipendijomis.