Sidebar

Vokiečių filologijos katedros renginiai Berlyno sienos griūties 30-osioms metinėms pažymėti

2019 m. lapkričio mėnesį Vokiečių filologijos katedra kvietė į renginius, skirtus Berlyno sienos griuvimo 30-osiomis metinėms. Jie prasidėjo lapkričio 4 d. vakarą Bochumo universiteto profesorių Dr. Silke Flegel ir Dr. Frank Hoffmann paskaitomis apie menininkų vaidmenį 1989‑1990 m. virsmo laikotarpiu. Po paskaitų vykusiose diskusijose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Lansbergis. Šį renginį kartu organizavo ir Vokietijos akademinių mainų fondas (DAAD) bei Baltijos šalių ir Vokietijos aukštųjų mokyklų biuras.

Visą lapkričio mėnesį Vokiečių filologijos katedros DAAD lektorius Dr. Alexander Mionskowski organizavo filmų, kuriuose vaizduojamas Vokietijos padalijimas, gyvenimas socialistinėje VDR ir bandymai iš jos pabėgti, peržiūras: „Kruso“ (2018), „Ballon“ (2018), „Good Bye Lenin“ (2003) ir „Das Leben der Anderen“ (2006).

Renginių ciklą vainikavo lapkričio 28 d. popietę oficialiai atidaryta plakatų paroda „Nuo Taikiosios revoliucijos iki vieningos Vokietijos“, kurią taip pat inicijavo Dr. Alexander Mionskowski. Paroda, kurios koncepciją sukūrė Federalinis Vokietijos vieningosios socialistų partijos (SED) diktatūros tyrimų fondas, atspindi svarbiausius prieš 30 metų įvykusius politinius įvykius ir pristato juose dalyvavusias asmenybes. Šiuo metu plakatų tekstai jau yra išversti ir į lietuvių kalbą – vertimus atliko Vokiečių filologijos pagrindinių ir gretutinių studijų I ir II kursų studentės bei studentai.

Dalinamės parodos atidarymo akimirkomis.

paroda 1

Baltijos kalbų ir kultūrų instituto profesorei Eleonorai Lassan suteiktas VU afilijuotojo profesoriaus vardas

Vilniaus universiteto Senatas 2018 m. birželio 12 d. nutarimu Nr. S-2018-6-1 prof. habil. dr. Eleonorai Lassan suteikė Vilniaus universiteto afilijuotojo profesoriaus statusą.

Sveikiname ir linkime įkvėpimo ir kūrybinės energijos.

Aritos Golub nuotrauka

Eleonora Lassan Arita Golub

 

BKKI profesoriui Akseliui Holvoetui suteiktas Vilniaus universiteto išskirtinio profesoriaus statusas

Vilniaus universitetas (VU) už aukščiausio lygio mokslo ir studijų pasiekimus išskirtinio profesoriaus statusą suteikė VU Filologijos fakulteto Baltijos kalbų ir kultūros instituto profesoriui Akseliui Holvoetui.

Sveikiname profesorių su šiuo įvertinimu ir pripažinimu!

Skaityti daugiau naujienos.vu.lt

Axel Holvoet

 

Susitikimas su kandidate į BKKI direktorius

2018-06-18 (pirmadienį) 14 val. K. Donelaičio auditorijoje vyks susitikimas su kandidate į instituto direktorius doc. dr. Erika Sausverde. Kviečiame dalyvauti ir kartu su kandidate aptarti aktualius klausimus apie Baltijos kalbų ir kultūros instituto dabartį ir ateitį.

Instituto direktoriaus rinkimai vyks 06.21 d. (ketvirtadienį) Donelaičio aud. 9–15 val.

Išankstiniai rinkimai: 06.19 d. (antradienį) 105 aud. 9–15 val. ir 06.20 d. (trečiadienį) 105 aud. 9–15 val.

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies. More information