Sidebar

Aprašymas

MARIUS SNICORIUS gins disertaciją „Pacientų sergančių inkstų akmenlige gydymo optimizavimas remiantis šlapimo nuosėdų spektroskopinės analizės metodu, laboratoriniais kraujo ir šlapimo tyrimais, radiologiniais vizualiniais duomenimis” medicinos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2017–2023 metais Vilniaus universitete

Moksliniai vadovai:

doc. dr. Arūnas Želvys (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001). Nuo 2019-05-02 iki 2023-09-03

prof. dr. Marius Miglinas (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001). Nuo 2018-10-01 iki 2019-05-01.

Disertacijos gynimo sudėtis:

prof. habil. dr. Kęstutis Strupas – tarybos pirmininkas (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001),

doc. dr. Vilnis Lietuvietis (Riga Stradiņš universitetas, Latvija, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001),

prof. dr. Audrius Šileikis (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001),

doc. dr. Darius Trumbeckas (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001),

prof. dr. Gilvydas Verkauskas (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001).

Disertaciją galima peržiūrėti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje adresu: https://www.vu.lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Organizuoja Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius
Vieta Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Raudonojoje auditorijoje (Santariškių g. 2, Vilnius)
Kontaktai Vida Dubonienė
Pradžia 2024-05-30 09:30
Pabaiga 2024-05-30
Tipas Disertacijos gynimas
Papildoma informacja Daktaro disertacija
Aprašymas Šiais metais Lietuvoje minime Pasaulio Tautų Teisuolės, žydų gelbėtojos Onos Šimaitės 130-ąsias gimimo metines. Ta proga gegužės 30 d. (ketvirtadienį) 16 val. Vilniaus universiteto (VU) bibliotekos J. Lelevelio salėje organizuojamas renginys, kuriame kviesime prisiminti šią asmenybę klausydamiesi profesionalios pasakojimo mokytojos Mildos Varnauskaitės improvizuotos istorijos, menančios nepaprastą Onos Šimaitės gyvenimą. Renginio programoje – ir Vilniaus universiteto bibliotekoje saugomo Onos Šimaitės rankraštinio palikimo bei jo pagrindu parengto skaitmeninio pasakojimo pristatymas.Ona Šimaitė VU bibliotekoje dirbo 1940–1944 metais, su universiteto valdžios žinia keliaudavo į vokiečių įsteigtą Vilniaus getą neva susigrąžinti bibliotekos knygų: įnešdavo laiškus, siuntinius, maistą, ginklus, o išnešdavo slėpti žydų kultūros vertybes, net žydų vaikus. Ji baisėjosi antisemitizmu ir hitlerininkų akcijomis prieš žydų tautybės žmones. O. Šimaitė stengėsi padėti jiems rizikuodama savo gyvybe, pati gyvendama skurde, viską atiduodama kitiems.Suėmus gestapui O. Šimaitė buvo nuteista mirties bausme ir kankinama. Universitetui pavyko bausmę išpirkti ir pakeisti kalėjimu koncentracijos stovykloje Dachau (Vokietija), vėliau – Lidelanges (Prancūzija). Po karo ji į Lietuvą taip ir nebegrįžo, išlaisvinta gyveno Paryžiuje, ten ir mirė.Vilniaus universiteto bibliotekoje saugoma didelė Onos Šimaitės rankraštinio palikimo dalis – laiškai, užrašai, fotografijos, dienoraščiai. 130-ųjų gimimo metinių proga biblioteka skaitmeninėje erdvėje atvers jos rankraštinį palikimą, liudijantį šios nepaprastos moters dvasios stiprybę, drąsą, kuklumą, pasiaukojimą, atskleidžiantį jos poreikius: O. Šimaitė negali gyventi be knygų, teatro, muzikos, dailės ir kasdienės pagalbos aplinkiniams žmonėms. Visas jos gyvenimas skirtas padėti kitiems. Karo metais tai buvo pagalba žydams, o vėliau – aplinkiniams ir visiems, kuriems reikėjo: siunčiant knygas, siuntinius, rašant recenzijas, palaikant draugus laiškais ir nuolatiniu dėmesiu.O. Šimaitės vardas ilgą laiką daug plačiau buvo žinomas užsienyje nei Lietuvoje. Rašytojas Icchokas Meras, su kuriuo ilgai susirašinėjo, pranešdamas apie jos mirtį laikraštyje parašė, kad O. Šimaitė visą save išdalijo žmonėms, nepalikdama sau nieko. Įėjimas į renginį laisvas.
Organizuoja Biblioteka
Vieta VU biblioteka, J. Lelevelio salė. Universiteto g. 3.
Kontaktai Ramunė Gedvilaitė
Pradžia 2024-05-30 16:00
Pabaiga 2024-05-30 17:00
Tipas In memoriam
Papildoma informacja Daktaro disertacija
Aprašymas Kviečiame palaikyti Vilniaus universiteto studentus Lietuvos studentų futbolo lygos namų rungtynėse!
Organizuoja Sveikatos ir sporto centras
Vieta Saulėtekio al. 26, Vilnius
Kontaktai VU SSC
Pradžia 2024-05-30 19:00
Pabaiga 2024-05-30 21:00
Tipas Sporto renginys
Aprašymas Balandžio 25 d. 17 val. Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje atidaryta paroda, skirta Lietuvos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją ir Europos Sąjungą dvidešimtmečiui paminėti. Senųjų dokumentų saugyklose atrinkti ir ekspozicijoje pateikti su visų Europos Sąjungos, įskaitant ir valstybes kandidates, bei NATO narių – 41 valstybės – sostinėmis susiję XVI–XX a. pradžios senieji dokumentai.Pateikta ekspozicija kviečia lankytoją pasijusti turistu ir pakeliauti po Europos valstybes. Tik keliavimo priemonės – ne autobusas ar lėktuvas, bet rankraščiai, knygos, žemėlapiai, miestų ir mūšių planai, nuotraukos ir kiti dokumentai, atskleidžiantys šalių įsimintinų istorinių įvykių kupiną praeitį.
Organizuoja Biblioteka
Vieta P. Smuglevičiaus salė
Kontaktai Ramunė Gedvilaitė
Pradžia 2024-04-25
Pabaiga 2024-06-14
Tipas Paroda
Papildoma informacja Daktaro disertacija
Aprašymas Paroda „Baltų kalbų tyrėjas, pedagogas, ilgametis Filologijos fakulteto prodekanas ir dekanas. Jonas Zemvaldas Balkevičius (1923–2000)“ veikia VU bibliotekos Mažojoje ekspozicijoje XXI–XXII (Universiteto g. 3, III a.)
Organizuoja Baltistikos katedra
Vieta VU Bibliotekos Mažojoje ekspozicijoje XXI–XXII (Universiteto g. 3, III a.)
Kontaktai Kontaktai nenurodyti
Pradžia 2024-04-22
Pabaiga 2024-06-03
Tipas Paroda
Aprašymas „Pokyčiai gyvenime – neišvengiami. Skiriasi tik tai, kaip į juos reaguojama. Galima bandyti pokyčius sustabdyti, pakeisti, pasibjaurėti ar net paneigti jų egzistavimą, tačiau galima – ir pasidžiaugti, pasigrožėti. Neigiami pokyčiai turi savo žavesį. Ieškoti reikia ne deguto meduje, o medaus degute. Grožį, gyvenimo spalvingumą galima aptikti pačiose netikėčiausiose vietose – senuose garažuose, neišplautuose induose, gamtos detalėse, medžiagų raštuose ir t. t. Tad ši paroda skatina dažniau pasimėgauti pokyčiais“, – teigia parodos autorė.
Organizuoja Medicinos fakultetas
Vieta M. K. Čiurlionio 21, pirmo aukšto koridorius
Kontaktai Irma Kušeliauskaitė
Pradžia 2024-01-15
Pabaiga 2024-06-30
Tipas Paroda
Papildoma informacja Daktaro disertacija
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos