Sidebar

COM_VUEVENTS_DESCRIPTION_TITLE

MARIUS SNICORIUS gins disertaciją „Pacientų sergančių inkstų akmenlige gydymo optimizavimas remiantis šlapimo nuosėdų spektroskopinės analizės metodu, laboratoriniais kraujo ir šlapimo tyrimais, radiologiniais vizualiniais duomenimis” medicinos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2017–2023 metais Vilniaus universitete

Moksliniai vadovai:

doc. dr. Arūnas Želvys (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001). Nuo 2019-05-02 iki 2023-09-03

prof. dr. Marius Miglinas (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001). Nuo 2018-10-01 iki 2019-05-01.

Disertacijos gynimo sudėtis:

prof. habil. dr. Kęstutis Strupas – tarybos pirmininkas (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001),

doc. dr. Vilnis Lietuvietis (Riga Stradiņš universitetas, Latvija, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001),

prof. dr. Audrius Šileikis (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001),

doc. dr. Darius Trumbeckas (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001),

prof. dr. Gilvydas Verkauskas (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001).

Disertaciją galima peržiūrėti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje adresu: https://www.vu.lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

COM_VUEVENTS_ORGANIZES_TITLE Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius
COM_VUEVENTS_LOCATION_TITLE Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Raudonojoje auditorijoje (Santariškių g. 2, Vilnius)
COM_VUEVENTS_CONTACTS_TITLE Vida Dubonienė
COM_VUEVENTS_EVENT_START_TITLE 2024-05-30 09:30
COM_VUEVENTS_EVENT_END_TITLE 2024-05-30
COM_VUEVENTS_CATEGORY_TITLE Disertacijos gynimas
COM_VUEVENTS_LINK_TITLE Daktaro disertacija
COM_VUEVENTS_DESCRIPTION_TITLE Šiais metais Lietuvoje minime Pasaulio Tautų Teisuolės, žydų gelbėtojos Onos Šimaitės 130-ąsias gimimo metines. Ta proga gegužės 30 d. (ketvirtadienį) 16 val. Vilniaus universiteto (VU) bibliotekos J. Lelevelio salėje organizuojamas renginys, kuriame kviesime prisiminti šią asmenybę klausydamiesi profesionalios pasakojimo mokytojos Mildos Varnauskaitės improvizuotos istorijos, menančios nepaprastą Onos Šimaitės gyvenimą. Renginio programoje – ir Vilniaus universiteto bibliotekoje saugomo Onos Šimaitės rankraštinio palikimo bei jo pagrindu parengto skaitmeninio pasakojimo pristatymas.Ona Šimaitė VU bibliotekoje dirbo 1940–1944 metais, su universiteto valdžios žinia keliaudavo į vokiečių įsteigtą Vilniaus getą neva susigrąžinti bibliotekos knygų: įnešdavo laiškus, siuntinius, maistą, ginklus, o išnešdavo slėpti žydų kultūros vertybes, net žydų vaikus. Ji baisėjosi antisemitizmu ir hitlerininkų akcijomis prieš žydų tautybės žmones. O. Šimaitė stengėsi padėti jiems rizikuodama savo gyvybe, pati gyvendama skurde, viską atiduodama kitiems.Suėmus gestapui O. Šimaitė buvo nuteista mirties bausme ir kankinama. Universitetui pavyko bausmę išpirkti ir pakeisti kalėjimu koncentracijos stovykloje Dachau (Vokietija), vėliau – Lidelanges (Prancūzija). Po karo ji į Lietuvą taip ir nebegrįžo, išlaisvinta gyveno Paryžiuje, ten ir mirė.Vilniaus universiteto bibliotekoje saugoma didelė Onos Šimaitės rankraštinio palikimo dalis – laiškai, užrašai, fotografijos, dienoraščiai. 130-ųjų gimimo metinių proga biblioteka skaitmeninėje erdvėje atvers jos rankraštinį palikimą, liudijantį šios nepaprastos moters dvasios stiprybę, drąsą, kuklumą, pasiaukojimą, atskleidžiantį jos poreikius: O. Šimaitė negali gyventi be knygų, teatro, muzikos, dailės ir kasdienės pagalbos aplinkiniams žmonėms. Visas jos gyvenimas skirtas padėti kitiems. Karo metais tai buvo pagalba žydams, o vėliau – aplinkiniams ir visiems, kuriems reikėjo: siunčiant knygas, siuntinius, rašant recenzijas, palaikant draugus laiškais ir nuolatiniu dėmesiu.O. Šimaitės vardas ilgą laiką daug plačiau buvo žinomas užsienyje nei Lietuvoje. Rašytojas Icchokas Meras, su kuriuo ilgai susirašinėjo, pranešdamas apie jos mirtį laikraštyje parašė, kad O. Šimaitė visą save išdalijo žmonėms, nepalikdama sau nieko. Įėjimas į renginį laisvas.
COM_VUEVENTS_ORGANIZES_TITLE Biblioteka
COM_VUEVENTS_LOCATION_TITLE VU biblioteka, J. Lelevelio salė. Universiteto g. 3.
COM_VUEVENTS_CONTACTS_TITLE Ramunė Gedvilaitė
COM_VUEVENTS_EVENT_START_TITLE 2024-05-30 16:00
COM_VUEVENTS_EVENT_END_TITLE 2024-05-30 17:00
COM_VUEVENTS_CATEGORY_TITLE In memoriam
COM_VUEVENTS_LINK_TITLE Daktaro disertacija
COM_VUEVENTS_DESCRIPTION_TITLE Kviečiame palaikyti Vilniaus universiteto studentus Lietuvos studentų futbolo lygos namų rungtynėse!
COM_VUEVENTS_ORGANIZES_TITLE Sveikatos ir sporto centras
COM_VUEVENTS_LOCATION_TITLE Saulėtekio al. 26, Vilnius
COM_VUEVENTS_CONTACTS_TITLE VU SSC
COM_VUEVENTS_EVENT_START_TITLE 2024-05-30 19:00
COM_VUEVENTS_EVENT_END_TITLE 2024-05-30 21:00
COM_VUEVENTS_CATEGORY_TITLE Sporto renginys
COM_VUEVENTS_DESCRIPTION_TITLE Balandžio 25 d. 17 val. Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje atidaryta paroda, skirta Lietuvos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją ir Europos Sąjungą dvidešimtmečiui paminėti. Senųjų dokumentų saugyklose atrinkti ir ekspozicijoje pateikti su visų Europos Sąjungos, įskaitant ir valstybes kandidates, bei NATO narių – 41 valstybės – sostinėmis susiję XVI–XX a. pradžios senieji dokumentai.Pateikta ekspozicija kviečia lankytoją pasijusti turistu ir pakeliauti po Europos valstybes. Tik keliavimo priemonės – ne autobusas ar lėktuvas, bet rankraščiai, knygos, žemėlapiai, miestų ir mūšių planai, nuotraukos ir kiti dokumentai, atskleidžiantys šalių įsimintinų istorinių įvykių kupiną praeitį.
COM_VUEVENTS_ORGANIZES_TITLE Biblioteka
COM_VUEVENTS_LOCATION_TITLE P. Smuglevičiaus salė
COM_VUEVENTS_CONTACTS_TITLE Ramunė Gedvilaitė
COM_VUEVENTS_EVENT_START_TITLE 2024-04-25
COM_VUEVENTS_EVENT_END_TITLE 2024-06-14
COM_VUEVENTS_CATEGORY_TITLE Paroda
COM_VUEVENTS_LINK_TITLE Daktaro disertacija
COM_VUEVENTS_DESCRIPTION_TITLE Paroda „Baltų kalbų tyrėjas, pedagogas, ilgametis Filologijos fakulteto prodekanas ir dekanas. Jonas Zemvaldas Balkevičius (1923–2000)“ veikia VU bibliotekos Mažojoje ekspozicijoje XXI–XXII (Universiteto g. 3, III a.)
COM_VUEVENTS_ORGANIZES_TITLE Baltistikos katedra
COM_VUEVENTS_LOCATION_TITLE VU Bibliotekos Mažojoje ekspozicijoje XXI–XXII (Universiteto g. 3, III a.)
COM_VUEVENTS_CONTACTS_TITLE COM_VUEVENTS_NO_CONTACTS
COM_VUEVENTS_EVENT_START_TITLE 2024-04-22
COM_VUEVENTS_EVENT_END_TITLE 2024-06-03
COM_VUEVENTS_CATEGORY_TITLE Paroda
COM_VUEVENTS_DESCRIPTION_TITLE „Pokyčiai gyvenime – neišvengiami. Skiriasi tik tai, kaip į juos reaguojama. Galima bandyti pokyčius sustabdyti, pakeisti, pasibjaurėti ar net paneigti jų egzistavimą, tačiau galima – ir pasidžiaugti, pasigrožėti. Neigiami pokyčiai turi savo žavesį. Ieškoti reikia ne deguto meduje, o medaus degute. Grožį, gyvenimo spalvingumą galima aptikti pačiose netikėčiausiose vietose – senuose garažuose, neišplautuose induose, gamtos detalėse, medžiagų raštuose ir t. t. Tad ši paroda skatina dažniau pasimėgauti pokyčiais“, – teigia parodos autorė.
COM_VUEVENTS_ORGANIZES_TITLE Medicinos fakultetas
COM_VUEVENTS_LOCATION_TITLE M. K. Čiurlionio 21, pirmo aukšto koridorius
COM_VUEVENTS_CONTACTS_TITLE Irma Kušeliauskaitė
COM_VUEVENTS_EVENT_START_TITLE 2024-01-15
COM_VUEVENTS_EVENT_END_TITLE 2024-06-30
COM_VUEVENTS_CATEGORY_TITLE Paroda
COM_VUEVENTS_LINK_TITLE Daktaro disertacija
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies. More information