Sidebar

Paraiškos priimamos iki 2024 m. vasario 26 d.

Užsienio šalių aukštųjų mokyklų studentai, dėstytojai bei tyrėjai, taip pat lietuvių kilmės asmenys gali teikti paraiškas lietuvių kalbos vasaros kursų, kurie vyks 2024 m. liepos mėn., stipendijoms gauti. Paraiškas galima teikti čia iki 2024 m. vasario 26 d. imtinai vietos laiku (+2 h).

Papildomą informaciją apie 2 ir 4 savaičių vasaros kursus galima rasti čia.

Paraiškos teikiamos iki 2024 m. kovo 6 d.

Kviečiame mokytojus ar dėstytojus, dirbančius lituanistinio švietimo įstaigose užsienyje, teikti paraiškas intensyviems neformaliems kursams lituanistinio švietimo vykdytojams Vilniaus universitete.

Skaityti daugiau...

Kristina Jakaitė-Bulbukienė, Aušra Valančiauskienė ir Joana Pribušauskaitė šių metų vasario 1 d. pradėjo naują projektą, kurio pagrindinis tikslas – parengti B1 ir B2 lygio lietuvių kalbos kaip svetimosios mokomųjų tekstų rinkinį. Projektą remia Valstybinė lietuvių kalbos komisija pagal Lietuvių kalbos prestižo stiprinimo programą.

Skaityti daugiau...

2024-ųjų sausio 8-osios rytą, kai prasidėjo Lituanistinių studijų katedros trisdešimtąjį kartą rengiami Žiemos lituanistikos kursai, buvo dvidešimt laipsnių šalčio. Labai simboliška – Žiemos kursų pradžiai teko šalčiausias šių metų žiemos rytmetis.

Skaityti daugiau...

2024 m. sausio 8 d. prasidės dviejų savaičių lietuvių kalbos žiemos kursai, į kuriuos galima užsiregistruoti iki 2023 m. gruodžio 25 d. Paskaitos ir užsiėmimai vyks Vilniaus universiteteto Filologijos fakultete. Išsamią informaciją apie dviejų savaičių žiemos kursus galima rasti čia.

GALIMA REGISTRUOTIS Į LIETUVIŲ KALBOS KURSUS NUO RUGSĖJO MĖN.

Norintiems išmokti lietuviškai, nuo 2023 m. rugsėjo mėn. Lituanistinių studijų katedra siūlo lietuvių kalbos semestro studijas, vakarinį (registracija baigėsi) ir laisvųjų klausytojų kursus (liko vietų tik šiek tiek pažengusiems skirtoje 2 grupėje). Į kursus galite užsiregistruoti, užpildę kursų anketą. Kursai vyks kontaktiniu būdu

Skaityti daugiau...

Filologijos fakulteto taryba šiandien patvirtino Eglę Gudavičienę kaip Lituanistinių studijų katedros vedėją nuo 2023/2024 mokslo metų. Sveikiname!

Šie Vasaros lituanistikos kursai yra didžiausi vasarą rengti Lituanistinių studijų katedros kursai. Atvyko 115 dalyvių iš 30 šalių. 25 studentai atvyko iš JAV, 10 – iš Ukrainos, 9 – iš Vokietijos, 7 – iš Suomijos. Po vieną, du ar kelis studentus atvyko iš Airijos, Argentinos, Australijos, Baltarusijos, Brazilijos, Čekijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Kanados, Kazachstano, Kinijos, Kipro, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Pietų Afrikos, Portugalijos, Prancūzijos, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Taivano, Turkijos.

Skaityti daugiau...

Šioje knygoje siekta atskleisti sociolingvistinę Lietuvos situaciją trečiojo XXI amžiaus dešimtmečio pradžioje. Norėta iš skirtingų perspektyvų pažvelgti į gyventojų kalbines nuostatas, į teoretikų išskiriamus jų sudaromuosius dėmenis – kognityvinį, emocinį ir elgesio.

Skaityti daugiau...

Į 2023-ųjų metų Žiemos lituanistikos kursus (sausio 3–27 d.) atvyko 27 studentai iš 14 šalių: Argentinos, Baltarusijos, Brazilijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Norvegijos, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Rusijos, Sakartvelo, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos.

Skaityti daugiau...

Tai yra trečiasis lietuvių kalbos vadovėlio kitakalbiams Po truputį leidimas. Vadovėlio Po truputį knygos (Mokinio knyga, Pratybų sąsiuvinis ir skaitmeninė Mokytojo knyga) padės išmokti kalbėti, rašyti, skaityti ir suprasti tekstus iš klausos.

Skaityti daugiau...

Paraiškos priimamos iki 2022 m. lapkričio 20 d.

Užsienio šalių aukštųjų mokyklų studentai, dėstytojai bei tyrėjai, taip pat lietuvių kilmės asmenys gali teikti paraiškas lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursų, kurie vyks 2023 m. sausio mėn., stipendijoms gauti. Paraiškas galima teikti čia iki 2022 m. lapkričio 20 d. imtinai vietos laiku (+2 h).

Papildomos informacijos apie žiemos kursus galima rasti čia.

Kviečiame registruotis į 10 paskaitų ciklą, skirtą lituanistinėms mokykloms ir jų bendruomenėms. Paskaitos vyks šiais metais nuotoliniu būdu nuo spalio iki gruodžio kas antrą trečiadienį nuo 15 val. ir 17 val. Pirmosios paskaitos - spalio 12 d.

Skaityti daugiau...

KURSAI VYKO VU FILOLOGIJOS FAKULTETE

Birželio 28 d. VU baigėsi lietuvių kalbos ir kultūros kursai Ukrainos piliečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos į Lietuvą dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų.

Mėnesio trukmės kursus lankė ir sėkmingai baigė 14 žmonių. Studentai ne tik pramoko kalbėti lietuviškai, bet ir klausė paskaitų apie Lietuvos kultūrą, istoriją, lankėsi muziejuose ir edukacijose. Norintys galės pratęsti studijas rudenį.

KURSAI VYKSTA VU FILOLOGIJOS FAKULTETE 

Šių metų gegužės 30 d. Vilniaus universitete prasidėjo visą mėnesį truksiantys Lietuvių kalbos ir kultūros kursai, skirti Ukrainos piliečiams, pasitraukusiems į Lietuvą dėl karo.

Skaityti daugiau...
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos