Intensyviose neformaliose dviejų savaičių trukmės (birželio 6–20 d.) mokytojų iš užsienio lituanistinių mokyklų studijose nuotoliniu būdu dalyvavo 13 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių: Australijos, Islandijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kolumbijos, Latvijos, Norvegijos ir Švedijos, studijose dirbo 21 dėstytojas.

Studijos įvyko sėkmingai, dalyvės buvo aktyvios, tad išankstinės baimės dėl nuotolinio studijų organizavimo būdo nepasitvirtino. Didžiausias iššūkis – laiko juostų skirtumas. Dalyvės jungėsi į beveik visas paskaitas, nors kai kurioms tuo metu buvo labai ankstyvas rytas, vėlus vakaras ar naktis. Paskaitos buvo įrašomos ir jas buvo galima peržiūrėti, jei kurią nors teko praleisti.

Kviečiame skaityti lrt.lt interviu apie ką tik įvykusias studijas, gyvenimą emigracijoje ir darbą lituanistinėse mokyklose su studijų vadove dr. Kristina Jakaite-Bulbukiene, lituanistinės mokyklos „Saulutė“ vadove Simona Kauniene iš Lidso (Jungtinės Karalystės) ir Pietų Amerikos lituanistinės mokyklos mokytoja Jūrate Ragaišyte iš Medeljino (Kolumbijos).