Spalio 3 d. VU Filologijos fakultete vyko trijų taikomosios kalbotyros dešimtmečių Lietuvoje minėjimo renginys ir buvo smagiai švenčiamas Lituanistinių studijų katedros profesorės Meilutės Ramonienės jubiliejus. Organizatorių pristatytas jubiliatei dedikuotas mokslinių straipsnių rinkinys „Terp taikamosios kalbotėros darbų“.

Sėkmės 2022Šioje knygoje publikuojami moksliniai straipsniai, parengti Vilniaus universiteto profesorės Meilutės Ramonienės jubiliejaus proga. Rinkinį sudaro profesorės studenčių, kolegių, projektų bendradarbių, bičiulių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos tekstai. Jie parašyti iš skirtingų taikomosios kalbotyros sričių bei posričių: šeimų kalbų politikos diasporoje, nacionalinės kalbų politikos aukštajame moksle, dvikalbių vaikų kodų kaitos, kalbinių nuostatų, svetimųjų kalbų mokymosi motyvacijos, lingvodidaktikos, teksto lingvistikos, kalbinio nemandagumo. Du straipsniai yra mokslo populiarinimo: viename apžvelgiama prof. M. Ramonienės akademinė veikla ir jos indėlis į taikomosios kalbotyros mokslo plėtotę Vilniaus universitete ir Lietuvoje, kitame išryškinimas jos įsitraukimas į Baltijos šalių sociolingvistų tinklaveiką, suminimi to bendradarbiavimo rezultatai.

Kiti leidiniai