Pirmą kartą Lituanistinių studijų katedra nuotoliniu būdu organizuoja dviejų ir keturių savaičių lietuvių kalbos žiemos kursus.

Paskaitos prasidės 2021 m. sausio 4 d. 9.30 val. vietos laiku (+2GMT) ir vyks kiekvieną darbo dieną. Paskaitos trukmė - 1,5 val. Tarp paskaitų bus 30 min pertrauka. Dvi paskaitos baigsis 13 val. (+2GMT), o trys - 15 val. (+2GMT).

Instrukcijų kalba - anglų, bet kuo aukštesnis lygis, tuo labiau bus pereinama prie lietuvių kalbos.

Dviejų savaičių kursai: 2021 m. sausio 4–15 d. (50 akad. val., 348 EUR)

Keturių savaičių kursai: 2021 m. sausio 4–29 d. (100 akad. val., 670 EUR)

Paskaitos vyks Microsoft Teams aplinkoje. Mūsų dėstytojai labai rekomenduoja naudoti darbastalio (desktop), o ne internetinę ar mobiliąją versiją, kadangi pastarosios dvi neturi visų galimybių. Jei kompiuteryje jau įdiegta MS Teams programa, atnaujinkite ją iki naujausios versijos. Dėstytojai gali užduotis kelti į Microsoft Teams aplinką.

Dalyvaujant nuotoliniuose užsiėmimuose ir paskaitose, iš patirties siūlome naudoti ausines su mikrofonu, nes pašaliniai fono garsai gali būti labai įkyrūs ir trukdyti tiek dėstytojams, tiek studentams.

Microsoft Teams aplinkoje bus sukurta bendra grupė (komanda) kultūrinėms paskaitoms ar renginiams, o kiekvienam kursų dalyviui bus suteikta prieiga. Be to kiekviena grupė turės savo atskirą Teams komandą. Prieigą prie grupių kursų dalyviai gaus 2020 m. gruodžio mėn. pabaigoje.

Į kultūrinę programą įtrauktos paskaitos apie Lietuvos istoriją, tradicines šventes, sociolingvistinę situaciją, Vilniaus universitetą, lietuvių kalbą, kasdienes situacijas ir kt. Taip pat vyks paskaita-ekskursija MO muziejuje. Visos kultūros paskaitos vyks tik anglų kalba.

Kad galėtume nustatyti kursų dalyvių kalbos mokėjimo lygį, bent šiek tiek mokantys lietuviškai turės atlikti grupavimo testą Google Forms aplinkoje. Testo nuoroda bus išsiųsta, kai kursų dalyvis užsiregistruos.

Pradedantiesiems testo atlikti nereikia, jie mokysis 1 grupėje.

2021 m. sausio 3 d. nuotoliniu būdu vyks susitikimas su atskiromis grupėmis nurodytu laiku, kuris bus patikslintas vėliau.

Užsiregistruoti į žiemos kursus galima, užpildžius šią anketą

PDFŽiemos kursų programa