Sidebar

Į 2023-ųjų metų Žiemos lituanistikos kursus (sausio 3–27 d.) atvyko 27 studentai iš 14 šalių: Argentinos, Baltarusijos, Brazilijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Norvegijos, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Rusijos, Sakartvelo, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos.

Dalis studentų dalyvauja Lituanistinių studijų katedros rengiamuose kursuose ne pirmą kartą. Yra buvę Vasaros lituanistikos kursuose, semestro studijose, Erasmus programos kursuose. Atvyko studentų, kurie lietuvių kalbos jau yra pasimokę ne tik Vilniaus universitete, bet ir savo šalyse.

Kursų dalyviai kasdien po 4 ar 6 akademines valandas mokosi lietuvių kalbos. Po pietų – paskaitos apie Lietuvos kultūrą, ekskursijos, edukacijos. Susidomėję studentai jau klausėsi paskaitų apie Vilniaus universitetą, sociolingvistinę situaciją mūsų šalyje, Lietuvos istoriją. Jau lankėsi Vilniaus universiteto bibliotekoje, apžiūrėjo Vilniaus senamiestį, vyko į Trakus.
Studentų dar laukia paskaitos apie socialinį ir politinį gyvenimą, kasdienio gyvenimo kultūrą, bitininkystės tradicijas, ekskursijos į Valdovų rūmus, Genocido aukų muziejų, kelionė į Kauną, pažintis su tradiciniais lietuvių amatais, vakaronė su VU folkloro ansambliu „Ratilio“.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos