Šie Vasaros lituanistikos kursai yra didžiausi vasarą rengti Lituanistinių studijų katedros kursai. Atvyko 115 dalyvių iš 30 šalių. 25 studentai atvyko iš JAV, 10 – iš Ukrainos, 9 – iš Vokietijos, 7 – iš Suomijos. Po vieną, du ar kelis studentus atvyko iš Airijos, Argentinos, Australijos, Baltarusijos, Brazilijos, Čekijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Kanados, Kazachstano, Kinijos, Kipro, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Pietų Afrikos, Portugalijos, Prancūzijos, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Taivano, Turkijos.

Vasaros kursai 2022 Bendra

23 kursų dalyviai kursuose dalyvauja gavę Švietimo mainų ir paramos fondo finansavimą.

Lietuvių kalbos studentai mokosi kasdien po 4 arba 6 akademines valandas tokio lygio grupėse: A1, A2, A2+, B1, B2 ir C1. Kursuose dirba 11 dėstytojų – Lina Vaškevičienė, Aušra Tamošaitienė, Elvyra Petračiūnienė, Rita Migauskienė, Eglė Vaisėtaitė-Žiūkė, Aurelija Kaškelevičienė, Eglė Gudavičienė, Aušra Valančiauskienė, Daiva Litvinskaitė, Aurelija Meškerevičiūtė, Eglė Žurauskaitė.

Po pietų vyksta paskaitos apie Lietuvos kultūrą – istoriją, kalbą, socialinį ir politinį gyvenimą, kasdienio gyvenimo kultūrą, bitininkystę. Rengiamos ekskursijos po Vilniaus universitetą, Senamiestį. Studentai lankosi Valdovų rūmuose, šoka ir dainuoja kartu su VU folkloro ansambliu „Ratilio“, mokosi tradicinių amatų – žvakių gaminimo, knygų rišimo ir dekoravimo baltiškais simboliais, šiaudinio sodelio rišimo, muilo gamybos.

Šeštadieniais kursų dalyviai važiuoja į Kernavę ir Kauną.

Vasaros kursai 2023 Sokiai 01Vasaros kursai 2023 Sokiai 02Vasaros kursai 2023 Pazymejimai 01Vasaros kursai 2023 Pazymejimai 02