Sidebar

Liepos 4–29 dienomis Vilniaus universitete vyksta Vasaros lituanistikos kursai. 

Vasaros kursai 2022 Bendra

Mokytis lietuvių kalbos ir susipažinti su Lietuvos kultūra atvyko 101 studentas iš 32 šalių: Airijos, Argentinos, Austrijos, Baltarusijos, Belgijos, Brazilijos, Čekijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Honkongo, Indonezijos, Islandijos, Ispanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Kipro, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Pietų Korėjos, Portugalijos, Prancūzijos, Rusijos, Sakartvelo, Slovakijos, Suomijos, Šveicarijos, Taivanio, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos.

18 kursų dalyvių yra gavę Švietimo mainų ir paramos fondo finansavimą, 15 – projekto „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ ( NR. 09.3.1-ESFA-V-709-01-0002) finansavimą.

Suskirstyti į šešias grupes pagal kalbos mokėjimo lygį studentai kasdien po 4 arba 6 akademines valandas mokosi lietuvių kalbos. Po pietų vyksta paskaitos apie Lietuvos kultūrą – istoriją, kalbą, demografinę Lietuvos situaciją, socialinį ir politinį gyvenimą, kasdienio gyvenimo kultūrą, bitininkystę. Rengiamos ekskursijos po Vilniaus universitetą, Senamiestį. Studentai lankosi Valdovų rūmuose, Genocido aukų muziejuje. Linksminasi vakarėliuose, šoka ir dainuoja kartu su VU folkloro ansambliu „Ratilio“, ragauja lietuviškų patiekalų, mokosi tradicinių amatų. Šeštadieniais kursų dalyviai važiuoja į Kauną ir Trakus.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos