2024-ųjų sausio 8-osios rytą, kai prasidėjo Lituanistinių studijų katedros trisdešimtąjį kartą rengiami Žiemos lituanistikos kursai, buvo dvidešimt laipsnių šalčio. Labai simboliška – Žiemos kursų pradžiai teko šalčiausias šių metų žiemos rytmetis.

Vasaros kursai 2022 Bendra

U ti ti šalta... Nors yra buvę ir šaltesnių dienų Žiemos kursų istorijoje – temperatūra yra kritusi net iki trisdešimties laipsnių šalčio. Tąkart studentė iš Australijos sakė, jog atrodė, kad net akys užšalo. Tikriausiai 2024-ųjų metų Žiemos lituanistikos kursų pradedantieji greitai išmoko žodžius – šalta, sniegas, ledas, o aukštesnių grupių studentai sužinojo, ką reiškia žodžiai speigas, žvarbus ir pasakymai stingdantis šaltis ar šaltis žnaibo skruostus.

2024-ųjų metų Žiemos lituanistikos kursuose mokosi dvidešimt šeši studentai iš septyniolikos šalių: Airijos, Argentinos Australijos, Baltarusijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Honkongo, Ispanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kazachstano, Lietuvos, Meksikos, Prancūzijos, Rusijos, Ukrainos, Vokietijos. Daugiausia studentų atvyko iš Vokietijos – penki. Kursų dalyvius pasveikino Filologijos fakulteto dekanas profesorius Mindaugas Kvietkauskas, Lituanistinių studijų katedros vedėja Eglė Gudavičienė.

Pagal lietuvių kalbos mokėjimo lygį studentai yra suskirstyti į keturias grupes. Su pradedančiųjų grupėmis dirba dėstytojos Eglė Gudavičienė ir Elvyra Petrašiūnienė, su pažengusiaisiais – Rita Migauskienė. Su mokančiųjų grupe – Aušra Valančiauskienė ir Eglė Žurauskaitė.

Kursų dalyviai kasdien po 4 ar 6 akademines valandas mokosi lietuvių kalbos. Po
pietų – paskaitos apie Lietuvos kultūrą (istoriją, kalbą, bendravimo ypatumus) ir ekskursijos po Vilniaus universitetą ir senamiestį. Su nekantrumu studentai laukia paskaitos apie bites ir medų.

Vasaros kursai 2023 Sokiai 01Vasaros kursai 2023 Sokiai 02Vasaros kursai 2023 Pazymejimai 01Vasaros kursai 2023 Pazymejimai 02