Projektas

Samuelio Boguslavo Chylinskio Naujasis Testamentas. Rankraščio tyrimas, faksimilinis ir interaktyvus skaitmeninis leidimas

Tikslai:

• Parengti  ir serijoje "Samuelio Boguslavo Chylinskio Biblija" išleisti knygą Chylinskio Biblija. Naujasis Testamentas. II tomas.Lietuviško vertimo ir olandiško originalo faksimilė.
  •  Specialioje interneto svetainėje paskelbti interaktyvų Chylinskio NT tekstą, kuriuo naudodamasis skaitytojas ar tyrėjas galės pasirinkti galutinę ar ankstesnes teksto redakcijas, esant poreikiui, galės atsirinkti morfologinius, leksinius ar sintaksinius teksto keitimus, galės naudotis tiesioginiu, atgaliniu ir dažniniu žodžių formų sąrašais bei konkordancija (pagrįsta lemomis ir žodžių formomis). Prieiga bus sukurta taip, kad ateityje esant poreikiui ją bus galima plėsti įvedant naujas ‐‐ įvairių gramatinių kalbos lygmenų ir vertimo šaltinių atitikmenų anotacijas.

Trukmė: 2016–2018 m.

Biudžetas: 128930 EUR

Vadovė: dr. Gina Kavaliūnaitė-Holvoet

Pagrindiniai vykdytojai:

• dr. Rūta Čapaitė
  • dr. Auksė Ruebens
  • Bartłomiej Kowal
  • Valentinas Kulinič

Rėmėjas: Lietuvos mokslo taryba (sutarties Nr. LIP-022/2016)