Rugsėjo 8–10 dienomis Vilniaus universiteto Filologijos fakultete vyko tarptautinė mokslinė konferencija „51 lingvistinis kolokviumas: Svetimos ir savos kalbos. Lingvistinės perspektyvos“. Konferenciją organizavo Vokiečių filologijos ir Anglų filologijos katedros, dalyvavo apie 60 tyrėjų iš 18 pasaulio šalių. Buvo daug diskutuojama apie Europos kalbų įvairovę ir nacionalinių kalbų bei lingua franca santykį, kalbų variantiškumą, tarpkultūrinius aspektus, daugiakalbystę. Plenarinį pranešimą „Rendering speech at different levels“ (tezes žr. http://www.linguistisches-kolloquium.flf.vu.lt/en/keynote_speakers/) skaitė Lietuvių kalbos katedros profesorius Axelis Holvoetas. Leksikografijos ir leksikologijos sekciją pradėjo Lietuvių kalbos katedros docentė Vilma Zubaitienė. Jos pranešimo tema „Feste Wortverbindungen in der altlitauischen Lexikographie“.

Konf Lingvistines perspektyvos 2016 Nuotraukoje: Profesorius Axel Holvoet

Lingvistines perspektyvos2