ES logo

Podoktorantūros stažuotės projektas „Nuosaikumo politika ir pagrįsti įsitikinimai: pilietinio dalyvavimo modelis Platono filosofijoje“

Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-23-0107) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT). www.esinvesticijos.lt

Projekto santrauka - šiuo projektu siekiama ištirti pilietinio dalyvavimo modelį Platono filosofijoje ir nustatyti jo vietą ir reikšmę šiuolaikinėje politinėje filosofijoje. Tyrimo atspirties taškas yra vėlyvieji Platono veikalai, kuriuose aptinkamas išaugęs pasitikėjimas piliečių performatyviais viešaisiais veiksmais. Analizuojant šiuos darbus, atliekama moralinių ir episteminių pilietiškumo pagrindų nagrinėjimas ir visuminės Platono modelio struktūros rekonstrukcija. Tyrimas taip pat leis įvertinti, ar Platono modelis gali atsakyti į filosofinę kritiką, kurios sulaukia pilietinio respublikonizmo teorijos, ir tokiu būdu plėtoti šiuolaikines pilietinio dalyvavimo koncepcijas. Tyrimas leis daryti išvadas apie tai, koks yra platoniškoji pilietinio dalyvavimo samprata ir ar ji yra pajėgi spręsti kai kurias aktualias šiuolaikinių demokratijų problemas.

Stažuotojas – dr. Vilius Bartninkas

Stažuotės vadovas – doc. dr. Vytautas Ališauskas

Projekto laikotarpis  – 2021 m. liepos mėn.  – 2023 m. birželio mėn.