Kristaus vardai Jokūbo Vujeko Mažojoje postilėje“ (1590) ir Mikalojaus Daukšos „Postilėje“ (1599)

ES logo

Studentų gebėjimų ugdymas dalyvaujant mokslinėse vasaros praktikose „Kristaus vardai Jokūbo Vujeko „Mažojoje postilėje“ (1590) ir Mikalojaus Daukšos „Postilėje“ (1599)“

Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-24-0211) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT). www.esinvesticijos.lt

Projekto santrauka - Projekto tikslas – aprašyti Kristaus vardus, titulus ir deskripcijas Jokubo Vujeko ir Mikalojaus Daukšos postilėje. Kategorijos vardas, titulas ir deskripcija naudojamos kaip interpretacinis instrumentarijus, remiantis anksčiau atliktais darbais, o analizuojant Kristaus nomanacijas ketinama taikyti leksinės semantikos, kognityvinės ir pragmatinės lingvistikos metodus, kurie leis tirti žodį ir jo reikšmę atsižvelgiant į platesnį kontekstą, postilės teksto semantiką ir retorinę raišką. Kristaus nominacijos principus ketiname išnagrinėti keliais aspektais: pateikti Kristaus pavadinimų semantinę ir formaliąją klasifikaciją, atskleisti pavadinimų motyvacinius modelius, nustatyti jų funkcijas bei meninę raišką pamokslo tekste. Biblinės onomastikos tyrimai, kuriems priskiriamas šis projektas, yra svarbūs religinių raštų stilistikos ir retorikos analizei, atskleidžia biblinio stiliaus formavimosi principus ir religinės terminologijos kūrimosi ypatybes.

Praktikantė – Katažina Jachimovič

Praktikos vadovė – dr. Kristina Rutkovska

Projekto laikotarpis  – 2021 m. liepos mėn.  – 2021 m. rugpjūčio mėn.