Šis mokomasis leidinys parengtas mainų programų studentams (Erasmus), tačiau jis puikiai tinka ir visiems suaugusiems kitakalbiams, pradedantiems mokytis lietuvių kalbos. Leidinio autorės – Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Lituanistinių studijų katedros dėstytojos, turinčios didelės ir įvairios patirties mokant lietuvių kalbos kitakalbius.

Mokomoji medžiaga parašyta remiantis komunikacine svetimųjų kalbų mokymo metodika, išdėstyta metodiškai ir logiškai, atsižvelgiant į besimokančiųjų poreikius ir tikslus. Šiame leidinyje mokoma svarbiausių komunikacinių intencijų raiškos būdų, yra daug įvairių skaitymo, klausymo, kalbos vartojimo, kalbėjimo ir rašymo užduočių bei pratimų. Užduotys yra patrauklios, aiškios, šiuolaikiškos ir tikroviškos – mokoma to, ko reikia realiame gyvenime (pasisveikinti, užsisakyti maisto, pasiteirauti ir suteikti informacijos, nusipirkti bilietą, drabužių, išsinuomoti butą ir pan.). Kiekvienoje pamokoje pateikiama dažniausiai pasitaikančių viešųjų užrašų, padėsiančių geriau orientuotis ir jaustis Lietuvoje. Mokymąsi palengvina natūralūs pokalbiai su įrašais, svarbiausių frazių sąrašai, leksikos pateikimas su vertimu į anglų kalbą, paprastai ir aiškiai pristatomi gramatikos dalykai. Mokomoji medžiaga išbandyta ir patikrinta dirbant su įvairių šalių mokiniais.

Leidinyje yra 10 pamokų, jis skirtas 100–120 akademinių valandų. Pabaigę šį kursą mokiniai gebės vartoti svarbiausius žinomus posakius, susikalbėti kasdienėse įprastose situacijose, užduoti asmeninio pobūdžio klausimų ir tinkamai į juos atsakyti, suprasti užrašus mieste, užsirašyti informaciją, parašyti žinutę, asmeninio pobūdžio laišką, sveikinimo atviruką, t. y. gebės vartoti lietuvių kalbą A1–A1+ lygiu. Naudingos sociokultūrinės žinios padės mokiniams geriau jaustis ir prisitaikyti Lietuvoje – šalyje, į kurią jie atvyko.

Leidinys parašytas lietuviškai, todėl skirtas darbui su mokytoju. Leidinio pabaigoje pridėta keletas gramatikos lentelių, visų pamokose vartojamų žodžių lietuvių–anglų kalbų žodynas.
Tikimės, kad šis pradinis lietuvių kalbos kursas padės mokiniams pramokti lietuvių kalbos ir geriau pažinti Lietuvą.

Kiti leidiniai