IELTS seminarai mokytojams

Kviečiame dalyvauti Britų tarybos organizuojamuose IELTS (tarptautinis anglų kalbos egzaminas) seminaruose mokytojams. Seminarą sudaro dviejų dienų mokymai apie kiekvieną IELTS testo dalį: klausymą, skaitymą, rašymą ir kalbėjimą. Šis seminaras padės mokytojams efektyviai paruošti mokinius anglų kalbos egzaminui, o mokiniai galės gauti įvertinimą atspindintį tikrą kalbos žinių lygį.

Seminarą veda sertifikuota Britų tarybos lektorė Lina Marčiulionytė.

Artimiausias seminaras įvyks gegužės 25–26 d. Vilniaus universiteto Centriniuose rūmuose.

Visa informacija apie registracijos sąlygas el. p. exams@britishcouncil.lt arba tel. +370 614 04681

Valpurgijos šventė S. Daukanto kiemelyje

Kviečiame pasitikti pavasarį su
Šv. Valpurgijos švente

gegužės 3 d., 14.30 val.,

laukiame visų Simono Daukanto kiemelyje

dainuosim švediškas ir suomiškas pavasario dainas, deklamuosime eilėraščius švęsdami  pavasarį ir jaunystę

valpu

Knygų dovanų mugė LMA Vrublevskių bibliotekoje

Balandžio 28 d. nuo 11 iki 15 val. kviečiame Jus į jau tradicine tapusią Knygų dovanų mugę ir susitikimus su Bibliotekos bičiuliais. Knygų dovanų mugės lankytojų aukos už patikusias knygas bus skiriamos Seinų „Žiburio“ gimnazijai, jų bibliotekai praturtinti.

Šiais metais knygas dovanoja Bažnytinio paveldo muziejus, Lietuvos nacionalinis muziejus, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Lietuvių kalbos institutas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvos istorijos institutas, Lietuvos mokslų akademija, Gamtos tyrimų centras, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, LMA Vrublevskių biblioteka.

*Knygų dovanų mugės fone kartu su skaitytojais aptarsime Bibliotekos ateitį...** 11 val.* neoficialus pasišnekučiavimas su Bibliotekos direktoriumi dr. Sigitu Narbutu.

*... ir kartu su lietuviais už valstybės sienų kursime Lietuvą.* Nuo *12 iki 14 val.* Seinų *„*Žiburio*“* gimnazijos moksleivių poetinė kompozicija „Išeivijos poetų kūryba“. Savo kūrybą skaitys poetas, publicistas, fotografas, Punsko „Aušros“ leidyklos direktorius Sigitas Birgelis. Videofilmo „Pamirštas kraštas. Tikėjimas. Leidyba“ peržiūra (autoriai I. Berulienė, J. Lingys). Seinai prieš pirmąjį pasaulinį karą buvo svarbus ir labai reikšmingas lietuvių kultūros centras, švietęs Lietuvai ne mažiau nei Vilnius, Kaunas ar Marijampolė. Apie lietuviškas šaknis menantį, bet pamirštą kraštą pasakoja čia vis dar gyvenantys lietuviai.

Daugiau informacijos apie renginius: http://www.mab.lt/lt/naujienos/1827

Skandinavistikos centras kviečia į bakalaurantų ir magistrantų konferenciją

Balandžio 28 d. 10:00–13:15 314 a. ir 402 a. studentai pristatys savo bakalauro ir magistrantūros studijų baigiamuosius darbus.

Studentkonferanse 2017 program

Susitikimas su švedų poetu ir vertėju Jonas Rasmussen

Gegužės 2 d., antradienį, kviečiame susitikti su švedų poetu ir vertėju Jonas Rasmussen.

Susitikimas vyks 314 A-B auditorijoje.

09.00 Šiuolaikinės danų poezijos vertimas į švedų kalbą (anglų kalba)
13.00 Apie kūrybą (švedų kalba)

Paskaitos numatytos studijuojantiems danų ir švedų kalbas, bet yra laukiami visi, kas šias kalbas supranta.

Jonas Rasmussen vizitą finansuoja Švedijos institutas

Skandinavistikos centro kviestinio lektoriaus Riho Grunthal paskaitos

Kviečiame į prof. Riho Grünthal (Helsinkio universitetas) paskaitų ciklą The Main Characteristics Of The Finnic Languages

Balandžio 24 d. 15.00–16.30 The areal foundations of Finnish

Balandžio 25 d. 13.00–14.30 The areal divergence of Estonian

Balandžio 26 d. 13.00–14.30 Ingria as an early contact zone and the Votic language

Balandžio 27 d. 13.00–14.30 The eastern border zone between Finnic and Slavic and the Veps language

The course presents the geographical distribution of the Finnic languages, their historical spreading zones and typological main characteristics in a nutshell.

The contemporary Finnish and Estonian languages outline two geographical core areas, whereas the distribution of other Finnic languages extends to a considerably larger area in space and time. The focus will be on the main typological characteristics of both the Finnic languages as a whole and some individual languages.

Professor‘s research interests include Finnic languages and the Finno-Ugric of the Volga region, language change and change in speech communities, early history of languages, language typology, sociolinguistics and etymology. He is authour of numeral articles and several monographs, has been editor of  „A Linguistic Map of Prehistoric Northern Europe“ (2012).

Susitikimas su danų rašytoju Kim Leine

Balandžio 5 d., trečiadienį, 11.00 val. kviečiame susitikti su danų rašytoju Kim Leine.

Susitikimas vyks 314 A-B auditorijoje.

Rašytojas papasakos apie Grenlandiją, jos kultūrą ir santykius su Danija per savo kūrinių prizmę ir asmeninę patirtį, taip pat atsakys į studentų klausimus.

Renginys numatytas studijuojantiems danų kalbą, bet visi, kas šią kalbą supranta, yra laukiami.

Danų rašytojas Kim Leine (g. 1961) debiutavo 2007 metais biografiniu romanu „Kalak“. 2013 metais autorius apdovanotas Šiaurės Tarybos Literatūros premija už istorinį romaną „Pranašai iš Amžinybės fiordo“ (2012). Knyga susilaukė ir kitų prestižinių apdovanojimų. Rašytojo kūryboje tarp gausybės kitų temų dominuoja Grenlandija, jos rūsti realybė ir paslaptinga kultūra bei sudėtingi santykiai su Danija.

„Leine yra vienas labiausiai gerbiamų autorių danų literatūros istorijoje“ – Nordjyske.

Konferencija  „VERITAS ETHNOLOGICA: etnologijos doktorantų tyrimų gairės“

Šių metų gegužės 11–12 d. Klaipėdos universitete vyks pirmoji jungtinė visos Lietuvos etnologijos doktorantų konferencija VERITAS ETHNOLOGICA: etnologijos doktorantų tyrimų gairės“.

Kviečiame!

Konferencijos programa