Renginiai

V. Šekspyras islamo perspektyvoje: performuoti ar adaptuoti?

2017 m. spalio 26 d. 17 val. Oksfordo universiteto dėstytojas, menininkas ir rašytojas Orde Levinson pakvies į naują V. Šekspyro kūrinių interpretaciją islamo kultūriniame kontekste. Paskaitoje bus bandoma suprasti, kaip anglų rašytojo, poeto ir dramaturgo V. Šekspyro darbai interpretuojami islamo kultūroje ir kokią įtaką jie turėjo kolonializmui. Paskaitos metu Orde Levinson analizuos V. Šekspyro dramą „Venecijos pirklys“.

Vieša paskaita vyks anglų kalba Vilniaus universiteto Orientalistikos centro J. Kovalevskio aud. (Universiteto g. 5, įėjimas iš S. Daukanto kiemo, II a.).

Levinson interOrde Levinson: Writer, painter and lecturer at the Oxford University lives and works between Oxford and the Luberon Valley, Provence. A practising painter and writer, his books including poetry, plays, critical analyses, and artist compendia. His open, free flowing ‘in conversation’ projects include with Henry Moore the philosopher Professor Sir Richard Sorabji. His collection of poetry was praised by Samuel Beckett as “a moving feat” and his play based on the life of John Muafangejo premiered in the National Theatre of Namibia for Independence. He has directed the Merchant of Venice. He mostly prefers working parties to cocktail parties.

Organizatoriai: VU Orientalistikos centras, VšĮ Arabų kultūros forumas

Vokiečių kalba ir Tu: 95 tezės

Spalio 18 d. 15 val. VU Filologijos fakulteto K. Donelaičio auditorijoje vyks renginys „Vokiečių kalba ir Tu: 95 tezės“.

Martyno Liuterio 95 tezės prieš 500 metų pažymėjo Reformacijos pradžią. Šis posūkis Europos kultūriniame gyvenime buvo svarbus ir vokiečių kalbos raidai bei plėtrai. Ką apie vokiečių kalbą galime pasakyti šiandien? Apie tai, ką ji kiekvienam iš mūsų reiškia, diskutuosime su rašytoju, eseistu ir vertėju Laurynu Katkumi, vokiečių kalbos mokytoja Kristina Sagaidak ir UAB „LIDL Lietuva“ atstovu Tomu Gutausku.

Ateikite ir raskite savo atsakymą!

Daugiau informacijos rasite čia >>> arba Facebook paskyroje >>>

Konferencija „Kalbų ir tarmių transformacijos“ A. Girdenio atminimui

Lietuvių kalbos institutas ir Vilniaus universitetas maloniai kviečia į mokslinę profesoriaus Alekso Girdenio (1936–2011) atminimo konferenciją „Kalbų ir tarmių transformacijos“.

Konferencija vyks 2017 m. spalio 19–20 d. Lietuvių kalbos institute, Konferencijų salėje, P. Vileišio g. 5, Vilnius. Pradžia 9.15 val.

Konferencijos programą rasite čia >>>

Plakatas su programa 1

University of York profesorės Erica Sheen paskaita

DSC 6061Anglų filologijos katedra kviečia į prof. dr. Erica Sheen (University of York) viešą paskaitą „Shakespeare and the Idea of Europe“.

Paskaita vyks spalio 17 d. (antradienį) 11 val. Krėvės (118) auditorijoje.

Tarptautinė konferencija „Lingvistiniai, edukologiniai ir tarpkultūriniai tyrimai 2017“

Spalio 12–13 d. Filologijos fakulteto Užsienio kalbų institutas rengia 7-ąją tarptautinę konferenciją „Lingvistiniai, edukologiniai ir tarpkultūriniai tyrimai 2017“ (LEIC Research 2017). Joje bus pristatomi lingvistinių tyrimų rezultatai, gvildenamos kalbų mokymo ir mokymosi, kalbų pedagogų rengimo, literatūros bei tarpkultūrinių studijų temos.

Spalio 12 d. apskritojo stalo diskusijoje „Medijų lingvistika: tyrimų kryptys ir edukacinės paradigmos“ bus aptariamos sėkmingos dėstymo patirties įsisavinimo, šiuolaikinės darbo rinkos poreikių įvertinimo problemos. Dalykiniai pokalbiai vyks tarp darbdavių, medijų srityje dirbančių specialistų ir įvairių šalių mokslininkų, tiriančių šiuolaikinės pakitusios masinės komunikacijos ir specifinių šiuolaikinės viešosios erdvės tekstų ypatumus. Pagrindinis diskusijos tikslas – išgryninti medijų lingvisto kompetencijas, būtinas aukštos kvalifikacijos specialistams rengti.

Konferencija organizuojama kartu su Kaljario universiteto (Italija) Filologijos, literatūros ir lingvistikos fakultetu. Į mokslinį renginį atvyksta tokie žymūs savo srities autoritetai kaip Michaelas Kelly (Jungtinė Karalystė), Pietas Van de Craenas (Belgija), Borisas Vejdovsky (Šveicarija) ir kiti.

Visą konferencijos programą rasite >>>

TKI seminaras „Pasaulio vaizdas kalboje. Koncepto analizė“

2017 m. spalio 20 d. 15 val. Filologijos fakulteto K. Donelaičio auditorijoje vyks Taikomosios kalbotyros instituto mokslinis seminaras „Pasaulio vaizdas kalboje. Koncepto analizė“.

Pastaruoju metu vis plačiau pasaulio vaizdo tyrimai remiasi kalbos analize, nes kalboje yra užkoduota ne tik tautos kultūra, tapatybė, bet ir tai, kas vadinama mentalitetu, tautine psichologija. Rekonstruojant tautos, tam tikros kalbinės bendruomenės pasaulio ir savo vietos jame suvokimo būdą, turintį savo išraišką kalboje, kartu galima rekonstruoti ir jos vertybių sistemą. Tokie tyrimai yra tarpdalykinės disciplinos – etnolingvistikos – objektas, realizuojamas žodžių konceptų analize. Per koncepto analizę galima pažinti tautos mąstymą, savitumą, kaip tauta supranta „daiktą“, kaip visuomeniškai įtvirtinamos kalba ir kalbos vartojimu suvokiamos žinios apie pasaulį, kaip kategorizuojami jo reiškiniai, požymiai ir vertinimai.

Pranešėjai – monografijos „Vertybės lietuvio pasaulėvaizdyje“ autoriai:

  • prof. dr. Kristina Rutkovska (etnolingvistinės definicijos metodologija, sisteminės koncepto dalies analizė);
  • prof. dr. Irena Smetonienė (teorinės koncepto analizės prielaidos, tekstinės ir sintetinės koncepto dalies analizė);
  • dr. Marius Smetona (apklausų tikslas, rengimas ir gautų duomenų analizė).

Tarptautinė mokslinė konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“

2017 m. rugsėjo 29 d. Lietuvių kalbos institute vyks 24-oji tarptautinė mokslinė konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“. Konferencijos tikslas – aptarti kalbų ir skaitmeninių technologijų sandūroje kylančias problemas, su kuriomis susiduriama plėtojant skaitmeninius išteklius ir kuriant bendrąją skaitmeninę rinką. Konferencijos akiratyje – semantinis skaitmeninių išteklių lygmuo (žodžių tinklų kūrimas), taip pat garsinio pavidalo suteikimas skaitmeniniams ištekliams, naujų galimybių kūrimas skleidžiant skaitmeninius išteklius įvairiakalbėse bendruomenėse ir kt.

Jono Jablonskio vardu pavadintą tarptautinę mokslinę konferenciją paeiliui (pamečiui) organizuoja Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centras ir Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Taikomosios lingvistikos instituto Lietuvių kalbos katedra.

Daugiau informacijos http://www.jablonskio-konferencija.flf.vu.lt/lt/

Tarptautinė konferencija „Vertimas: tapatumas, panašumas ir dermė“

4-oji tarptautinė konferencija pagal „Vertimas Europoje“ programą „Vertimas: tapatumas, panašumas ir dermė“ 2017 m. spalio 5–6 d. Vilniaus univesitete.

Išsamią konferencijos programą galite parsisiųti ČIA >>>

Renginys, skirtas Turkijos kultūrai „Anatolijos spalvos“

2017 m. rugsėjo 30 d. (šeštadienį) Vilniaus Kongresų rūmuose (Vilniaus g. 6) vyks renginys – Kadesh šokių ansamblio spektaklis „Anatolijos spalvos“ bei įžymaus turkų menininko Garip Ay tapybos ant vandens (Ebru) pristatymas. Renginys skirtas pristatyti Turkijos kultūrą Vilniaus gyventojams ir Vilniaus svečiams. Renginio pradžia 19.00 val. Įėjimas į renginį laisvas.

Anatolija yra viena seniausiai apgyvendintų pasaulio vietų. Anatolijoje pirmasis istorinių civilizacijų periodas prasideda hetitais. 2000–1200 m. pr. m. e apimantis periodas vertinimas kaip pirmoji didelė civilizacija.

Šokių ansamblio pavadinimas Kadesh primena mums įžymų Kadešo mūšį, įvykusį 1274 m. pr. m. e. tarp Egipto karalystės armijos, vadovaujamos Ramzio II ir Hetitų imperijos armijos, vadovaujamos Muvatalio II. Mūšis vyko prie Oronto upės, netoli Kadešo. Manoma, kad mūšis baigėsi lygiosiomis. Praėjus 15 metų po mūšio 1258 m. pr. m. e. buvo pasirašyta taikos sutartis. Taip buvo nutraukti nesibaigiantys pasienio konfliktai. Sutartis buvo pasirašyta ant sidabrinės plokštelės ir padaryta molinė kopija, kuri buvo rasta Hatuše ir dabar yra eksponuojama Stambulo Archeologijos muziejuje. Padidinta Kadešo sutarties kopija kabo ant sienos Jungtinių Tautų Organizacijoje, kuri yra pati seniausia žinoma pasaulio taikos sutartis. Egiptietiška sutarties versija išliko ant papiruso.

Garip Ay – tapybos ant vandens (Ebru) menininkas gimė 1984 metais Siirte. 2000 m. baigę Dijarbakyro menų licėjų įstoją į Mimar Sinano universiteto Turkų tradicinio meno fakultetą. Garip Ay surengė daugybę pasirodymų, seminarų, meno pamokų dirbtuvių ne tik savo gimtojoje Turkijoje, bet ir Skandinavijoje, Rusijos Federacijoje, Amerikoje, Irake. Menininkas dalyvavo įvairiuose projektuose, taip pat ir 180 serijų dokumentiniame TV seriale, muzikos ir koncertų videosiužetuose, filmuose. Jo atliekami kūriniai užburia, nuo jų negali atitraukti akių. Norisi sekti paskui meistrą. Jūs būtinai turite pamatyti nepakartojamo menininko tapybą ant vandens, kad patys galėtumėte įsitikinti, ką gali tikras MENININKAS.

Lithuanianweb

Klauso Geyerio (Danija) paskaitos

Š. m. rugsėjo 25-28 d. Vilniaus universitete pagal Erasmus mainų programą viešės ir paskaitas skaitys dr. Klausas Geyeris (Pietų Danijos universitetas Odensė)

  • 2017 m. rugsėjo 25 d. (pirmadienį), 17.00 val., Germanistikos studijų kabinete (A9): „Hassrede (Hate speech) in Online-Medien“
  • 2017 m. rugsėjo 26 d. (antradienį), 11.00 ir 13.00 val.,Germanistikos studijų kabinete (A9):„Sprachlandschaften / Linguistic landscapes“
  • 2017 m. rugsėjo 28 d. (ketvirtadienį), 13.00 val.,129 auditorijoje: „Kanalisierte“ Landeskunde

Kviečiame dalyvauti!