Dekanato ir Studijų skyriaus darbo laikas vasarą

Informuojame, jog vasaros metu – nuo liepos 3 d. iki rugpjūčio 21 d. – Dekanato Studijų skyrius (II aukštas) ruošiasi rugsėjui ir naujiems mokslo metams, tad keičiasi studentų priėmimo valandos. Įvairiais studijų ir studijų proceso klausimais į Studijų skyrių galite kreiptis kasdien 10:00–13:00

Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į tai, jog dalis Studijų skyriaus ir Dekanato darbuotojų šiuo metu gali atostogauti, todėl rūpimais klausimais galite rašyti ir elektroniniu paštu: flf@flf.vu.lt arba tomas.riklius@flf.vu.lt.

Svarbi informacija baigiamųjų kursų studentams

Sveikiname apsigynus baigiamuosius darbus ir sėkmingai baigus studijas Filologijos fakultete. Liko vos keli žingsneliai iki diplomų teikimo šventės, tad ką reikia padaryti?

1 žingsnis: atsiskaitymas su Universitetu ir administracija

Kai atsiskaitote su Universiteto biblioteka, grąžinate LSP, atsiskaitote su VU Būstu ir grąžinate visas knygas bei leidinius į savo katedras (jei buvote tokių paėmę), sistemoje bus pažymėtos varnelės, jog atsiskaitėte su jais. Kai tik ši informacija pasieks fakulteto administraciją, sistemoje taip pat bus pažymėta, kad pilnai atsiskaitėte su Universitetu. Tai gali užtrukti kelias dienas, kol administraciją pasieks visa informacija, tačiau absolventams niekuo papildomai rūpintis ar kreiptis į Dekanatą nereikia.

2 žingsnis: pasirašymas diplomų registracijos žurnale

Visi absolventai (bakalaurai ir magistrai) 2017 m. birželio 20–21 d. (antradienį ir trečiadienį) 10.00–12.00 arba 13.00–16.00 val. dekanato Studijų skyriuje (II a.) turi pasirašyti diplomų registracijos žurnale, jei nori diplomus atsiimti diplomų teikimo šventės metu. 

3 žingsnis: diplomų teikimo šventė

Primename, kad mantijos nėra mūsų Universiteto tradicija. Daug gražiau atrodytumėte pasipuošę universitetinėmis kepuraitėmis ar net tautiniais drabužiais. 

Diplomų teikimo datos 2017 m.:

Sveikiname, dabar gali pradėti įkalbinti sėkmę! 

Visa informacija apie atsiskaitymą ir studijų baigimą >

 

Baigei bakalaurą ir galvoji apie magistrantūros studijas Filologijos fakultete? Daugiau informacijos apie visas II pakopos studijų programas, kurios bus vykdomos 2017 m., rasi ČIA >

 

Filologijos fakulteto siūlomi pasirenkamieji dalykai rudens semestrui

2017/ 2018 m. rudens semestrui Filologijos fakultetas siūlo šiuos pasirenkamuosius dalykus. Juos galite rinktis (jeigu sistemoje neturite galimybės pasirinkti kažkurio iš jų) sudarydami individualų studijų iki 2017 m. rugsėjo 15 d. Sudarant individualų studijų planą svarbu su dalyką dėstančių dėstytoju išsiaiškinti, ar atitinkate kursui keliamus reikalavimus, ar, jeigu dėstoma kita užsienio kalba, jūsų kalbos lygis yra pakankamas bei kitas detales. 

Nepamirškite, kad norint sudaryti individualų studijų planą būtina gauti ir dalyką dėstančio, ir jūsų programos studijų komiteto pirmininko parašus!

Pasirenkamųjų dalykų 2017 / 2018 m. rudens semestrui sąrašas (pdf)

Perudžos universiteto stipendijos doktorantūros studijoms

Perudžos universitetas Italijoje siūlo 17 doktorantūros studijų programų (tarp jų ir humanitarinių mokslų) su stipendijomis. Siūlomos stipendijos yra skirtos būtent užsienio studentams, o doktorantūros programos Perudžos universitete bus vykdomos angliškai, tad italų kalbos mokėjimas nėra būtinas.

Siūloma doktorantūros stipendija – 13 638,47 EUR per metus, finansuojant visus trejus doktorantūros studijų metus. Išvykus stažuotis į užsienį ar kitas valstybes ši stipendija stažuotės laikotarpiui gali būti didinami iki 50 proc. visam išvykimo laikotarpiui. Doktorantams taip pat siūlomas 1363,84 EUR metinis biudžetas, skirtas tyrimų judumo išlaidoms (kelionėms ir pan. padengti).

Perudžos universiteto siūlomos istorijos, menų ir senosios bei modernio Europos kalbų doktorantūros kryptys

Perudžos universiteto doktorantūros kvietimų sistema bus atvira nuo š. m. birželio mėnesio internete http://www.unipg.it/didattica/dottorati-di-ricerca/bandi-avvisi-e-modulistica

Daugiau preliminarios informacijos apie paraiškų teikimą ir reikalingus dokumentus ufficio.dottorati@unipg.it 

Daugiau informacijos apie doktorantūros studijas Perudžos universitete http://www.unipg.it/en/courses/phd-program

Baigiamųjų darbų gynimų datos

N. B. jei nurodytos kelios biagiamųjų darbų gynimo datos, kreipkitės į studijų programą kuruojančią datą dėl tikslesnės informacijos.

Bakalauro studijų programų baigiamųjų darbų gynimų datos

Studijų programa Data Pradžia Vieta
Anglų filologija Birželio 7–8 d. 11.00 val. A7 aud.
Klasikinė (lotynų ir senovės graikų) filologija Birželio 5 d. 10.00 val. K2 aud.
Lenkų filologija Birželio 8 d.  10.00 val. 119 aud.
Lietuvių filologija (literatai) Birželio 5 ir 9 d. 10.00 val. LLS
Lietuvių filologija (kalbininkai) Birželio 8 ir 9 d. 9.30 val. K. Donelaičio aud.
Lietuvių filologija ir užsienio (ispanų) kalba Birželio 2 ir 5 d. 9.30 val. K. Donelaičio aud.
Lietuvių filologija ir užsienio (italų) kalba Birželio 1 d. 10.00 val. K. Donelaičio aud.
Prancūzų filologija Birželio 6–7 d. 10.00 val. 121 aud.
Rusų filologija Birželio 5–7 d. 10.00 val. 114 aud.
Skandinavistika (danų, švedų, norvegų) Birželio 8–9 d. 10.00 val. 314 A-B aud.
Vertimas Birželio 8 d. 10.00 val. J. Balkevičiaus aud.
Vokiečių filologija Birželio 6–7 d. 9.00 val. A9 aud.

Magistrantūros studijų programų baigiamųjų darbų gynimų datos

Studijų programa Data Pradžia Vieta
Anglistika Birželio 6 d. 11.00 val. A7 aud.
Bendroji kalbotyra Birželio 7 d. 11.00 val. K. Donelaičio aud.
Dalykinė (teisės) kalba Birželio 8 d. 9.00 val. A9 aud.
Intermedialios literatūros studijos Birželio 6 ir 8 d. 10.00 val. LLS 
Klasikinė filologija Birželio 5 d. 10.00 val. K2 aud.
Rusistika Birželio 8 d. 10.00 val. 114 aud.
Semiotika Birželio 9 d. 11.00 val. 111 aud.
Skandinavistika Birželio 8 d. 10.00 val. 314 A-B aud.
Taikomoji kalbotyra Birželio 7 d. 10.00 val. SP2 aud.
Vertimas raštu Birželio 5–7 d. 10.00 val. J. Balkevičiaus aud.

Individualaus studijų plano sudarymas

Nuo šiol patys galite atsispausdinti ir užpildyti individualaus studijų plano prašymą.

Parsisiųskite individualaus studijų plano prašymą >

Kaip susidaryti individualų studijų planą?

  1. Atsispausdinti prašymo formą ir joje surašyti, kokį savo studijų programos dalyką kokiu norite keisti (vietoje programoje numatytų pasirenkamųjų dalykų rinktis kitus dalykus, atitinkančius studento motyvus).
  2. Gauti dėstytojo, kuris jus priimtų į norimą dalyką, sutikimą ir parašą.
  3. Gauti savo studijų programos komiteto pirmininko pritarimą ir parašą.
  4. Atnešti prašymo formą į Filologijos fakulteto dekanato Studijų skyrių (II aukštas).

SVARBU! Primename, kad individualų studijų planą gali susidaryti pirmą kursą sėkmingai (be skolų) baigę studentai, turintys rimtų motyvų, pritarus studijų komiteto pirmininkui. Studentai, pageidaujantys studijuoti per semestrą daugiau kreditų nei nurodyta studijų plane, turi sudaryti klausytojo sutartį.

Dalyvaukite VU SA tyrime dėl mokymosi išteklių poreikio

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) kviečia visų VU studijų programų, pakopų bei kursų studentus dalyvauti tyrime ir užpildyti anketą apie mokymosi išteklių (knygų, programinės įrangos, technikos ir kt.) poreikį padaliniuose.

Tyrimu siekiama išsiaiškinti, kokių mokymosi išteklių paklausa ir trūkumas yra didžiausi. Susisteminusi ir išanalizavusi gautus duomenis, VU SA teiks siūlymus universiteto kamieninių akademinių padalinių administracijoms, kuo papildyti mokymosi išteklių bazes.

Apklausą prašome užpildyti šiuo adresu.
Apklausos pildymas anonimiškas ir užtruks iki 10 minučių.

Tyrimas rengiamas įgyvendinant VU SA 2016–2017 metų veiklos planą.

Lietuvos Respublikos Prezidentų vardinės stipendijos

Švietimo ir mokslo ministerija (toliau – ŠMM) informuoja, kad 2017–2018 m. m. gabiausi Vilniaus universiteto studentai kaip kasmet galės pretenduoti gauti Lietuvos Respublikos Prezidentų Antano Smetonos, Kazio Griniaus, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio, Algirdo Brazausko vardines stipendijas.

Iki š. m. balandžio 18 d. Vilniaus universiteto fakultetai gali teikti kandidatus LR Prezidentų vardinėms stipendijoms gauti. Vilniaus universitetas ŠMM iš viso galės pateikti iki 20 kandidatų stipendijoms gauti. Prezidento A. Smetonos vardinei stipendijai galima teikti keturis kandidatus iš humanitarinių mokslų studijų srities. Prezidento K. Griniaus vardo stipendijai galima deleguoti keturis biomedicinos mokslų studijų srities studentus. Prezidento A. Stulginskio vardo stipendijai galima pateikti keturis kandidatus iš fizinių mokslų studijų srities. Taip pat galima pateikti keturis kandidatus A. Brazausko vardo stipendijai, kuri skiriama socialinių mokslų studijų srities studentams, bei keturis kandidatus J. Žemaičio vardo stipendijai, kuri skiriama technologijos mokslų studijų srities studentams.

Kiekvienu atveju iš keturių kandidatų du turi būti bakalauro arba vientisųjų studijų programų būsimųjų 3-4 kursų bei du magistro būsimojo 2 kurso arba vientisųjų studijų programų būsimųjų 5-6 kursų studentai.

Studentai, pretenduojantys gauti stipendiją, kamieniniam akademiniam padaliniui iki balandžio 13 d. turės pateikti prašymą skirti vardinę stipendiją, mokslo darbų, pranešimų kopijas ir užpildytą kandidato LR Prezidentų vardinėms stipendijoms gauti, studijų rezultatų, mokslinės ir (arba) meninės veiklos paraiškos formą.

Kiekvienas kamieninis akademinis padalinys pagal minėtas kvotas kiekvienai studijų sričiai gali teikti po 4 kandidatus, tačiau esant būtinybei įtilpti į ŠMM nustatytas kvotas bus papildoma atranka Studijų direkcijoje.

 

Pateikiami šie dokumentai:

  1. Studento prašymas skirti vardinę stipendiją.
  2. Studento studijų, mokslinės ir (arba) meninės veiklos įvertinimas, parengtas atsižvelgus į ypač gerus studijų, mokslinės ir (arba) meninės veiklos rezultatus, studento dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, studentų mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo ir kitus darbus.
  3. Mokslo darbų, pranešimų kopijos;
  4. Studento užpildyta kandidatų paraiškos forma.

 

Daugiau informacijos apie konkurso sąlygas rasite ČIA.

 

Dokumentų pavyzdžiai: