Sidebar

Rugpjūčio 25-26 dienomis Filologijos fakultete vyko prėmimas į doktorantūrą. Su priėmimo informacija galite susipažinti čia >

Sveikiname visus naujuosius Fakulteto doktorantus. Linkime sėkmės! 

2019 / 2020 m. m. pavasario semestro perlaikymai vyks: 

  • Magistro studijų studentams – rugsėjo 2–16 (imtinai) 
  • Bakalauro studijų studentams – rugsėjo 14–28 (imtinai)

Perlaikymų informacija bakalauro studentams > 

Perlaikymų informacija magistro studentams > 

*BUS dalykų perlaikymai: 
Biblija Vakarų pasaulio literatūroje perlaikymas vyks rugsėjo 24 d. 16 val. nuotoliniu būdu.
Vaikų literatūros klasika perlaikymas vyks rugsėjo 24 d. 9 val. 114 auditorijoje.

Perlaikymų informacija nuolat pildoma dėstytojams paskelbus perlaikymų datas.

Jei sąraše nerandate dalyko perlaikymo laiko, susisiekite su dėstytoju tiesiogiai bei nuolat sekite informaciją Fakulteto tinklalapyje.

Jei turite klausimų, kreipkitės el. paštu  

Nepaisant šiandieninių iššūkių pasaulyje, kurie pakeitė mūsų kasdienybę, bendravimo ir keliavimo įpročius, visi norime įgyvendinti išsikeltus tikslus ir planus. Tikime, kad esate išsiilgę kelionių, žinių ir nuotykių, tad siūlome galimybę šias patirtis įgyti tarptautinių mainų metu.

Viltingai tikimės, kad pavasaris bus palankus, siekiant pasisemti ERASMUS+ patirties pasirinktame Europos universitete! 

Atrankos 2020/2021 mokslo metų PAVASARIO semestro mainams vyksta nuo rugsėjo 1 d. iki 24 d. vidurnakčio.

Registracija ERASMUS+ mainams > 

Informacija apie universitetų sąrašą ir turimas kvotas >

Registracija  ARQUS ir Coimbra group mainams >

Taip pat kviečiame VU studentus dalyvauti mainų per dvišales sutartis atrankoje ir 2020/2021 m.m. pavasario semestrą ar akademinius metus praleisti vienoje iš partnerinių institucijų Pietų Korėjoje, Japonijoje, Taivane, Kanadoje, Sakartvele ir kt. Daugiau informacijos apie galimybes, sąlygas, turimas kvotas ir atrankos procesą rasite čia.

Paraiškos priimamos iki 2020 m. spalio 1 d. (imtinai, išskyrus atvejus, kai registracijos terminas numatytas anksčiau).

SVARBU: Atidžiai perskaitykite partnerinių universitetų aprašus, nes į kai kuriuos universitetus registracijos terminas yra ankstesnis.

Dokumentus pateikti į Tarptautinių ryšių skyrių, VU Centriniai rūmai, 242 kab. arba skenuotus siųsti el. paštu. Vėliau gautos paraiškos nebebus svarstomos.

Kilo klausimų? Kreipkitės į tarptautinių ryšių skyrių > 

SVARBU!  Registruotis  galite  kelioms  atrankoms  tuo  pačiu  metu.  

Rugsėjo 16 d. 14 val. vyks online informacinis seminaras. Sekite naujienas Facebook paskyroje VU Tarptautiniai ryšiai.

Daugiau informacijos apie mainus čia.  

Šių metų liepos 26–31 dienomis vyks septynioliktoji Salų kalbotyros vasaros mokykla ir konferencija Academia Grammaticorum Salensis Septima Decima. Mokykla rengiama pagal ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą „BALTŲ KALBŲ VEIKSMAŽODIS: GRAMEMOS, KATEGORIJOS, DOMENAI“ (09.3.3-LMT-K-712-01-0071). Iš šio projekto bus padengtos visos dalyvavimo išlaidos.

Kviestiniai dėstytojai – prof. Jurgis Škilteris (Ryga), prof. Jekaterina Rakhilina (Maskva, nuotolinės paskaitos), prof. Vladimir Plungian (Maskva, nuotolinės paskaitos), prof. Eitan Grossman (Jeruzalė, nuotolinės paskaitos).

Atsižvelgiant į riziką, kylančią dėl COVID-19, į Salas kviečiami dalyviai iš Baltijos šalių, arba dalyviai iš kitų užsienio šalių, kurie prieš renginį dvi savaites izoliavosi Lietuvoje. Kviečiame dalyvauti studentus, doktorantus, dėstytojus ir mokslininkus.

Registruotis kviečiame visus – ir norinčius dalyvauti mokykloje (su pranešimais ar be jų) Salose gyvai, ir norinčius klausytis paskaitų arba skaityti pranešimus nuotoliniu būdu.

Registracijos anketas prašom užpildyti iki liepos 1 d. šiuo adresu >

Pranešimų santraukas siųskite iki liepos 10 d. adresu 

Jei Lietuvoje karantino sąlygos būtų sugriežtintos ir renginių organizavimo rizika išaugtų, rengėjai pasilieka teisę mokyklą atšaukti.

Asociacija Academia Salensis mokyklos metu Salose organizuos ir Salų muzikos festivalį.

Daugiau informacijos paskelbsime vėliau.

Skelbiame VU Filologijos fakultete 2020 / 2021 m. m. rudens semestre BA ir MA studentams siūlomų atvirų studijų dalykų sąrašą. Šiuos dalykus galima rinktis pagal individualųjį studijų planą vietoje studijų programoje numatytų pasirenkamųjų dalykų.

Norėdami pasirinkti kurį nors atvirą dalyką, turite:

1. Gauti norimo studijuoti dalyko dėstytojo(s) sutikimą el. paštu (visais atvejais).

2. Gauti ir savo Studijų programos komiteto (SPK) pirmininko (-ės) sutikimą tik šiais atvejais:

  • a. jei renkatės daugiau nei du dalykus iš šio sąrašo arba
  • b. jei jūsų studijų programa yra dviguba, apimanti dviejų kalbų ir kultūrų studijas (Anglų ir kita užsienio kalba, Klasikinė filologija, Lietuvių filologija ir užsienio kalba, Skandinavistika (suomių ir švedų), Vertimas).

3. Užpildyti prašymą dėl individualaus studijų plano per IS VU (skiltyje ePrašymai). Prašyme nurodyti šiuos duomenis: Dalyko pavadinimas, dalyko dėstytojo vardas pavardė, studijų programa, su kuria dalykas bus klausomas, bei tos studijų programos semestras, kuriame pasirenkamas dalykas yra dėstomas – visa informacija pateikiama šioje atvirų dalykų lentelėje. SVARBU: prie prašymo būtina prisegti dėstytojo sutikimą (priedus galima prisegti tik .pdf formatu).

4. Prašymus galima pildyti nuo birželio 8 iki 15 dienos ir per pirmas dvi naujo semestro savaites.

5. Prasidėjus naujam semestrui, patikrinkite, ar jūsų pasirinktas dalyko tvarkaraštis yra suderinamas su Jūsų pagrindinių studijų programos tvarkaraščiu, ir jeigu norėsite koreguoti birželį sudarytą planą arba sudaryti naują, atvykite į Filologijos fakulteto dekanato studijų skyrių (II aukštas) per pirmas dvi naujo semestro savaites arba susisiekite el. paštu.

 

2020 / 2021 m. m. rudens semestro atvirų dalykų sąrašas > 

Skelbiame VU Filologijos fakulteto bakalauro ir magistro baigiamųjų darbų gynimo tvarkaraštį. Baigiamųjų darbų gynimai vyks per MS Teams programą.

Norintieji stebėti studentų darbų pristatymusne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki gynimo posėdžio gali kreiptis į nurodytus kontaktinius asmenis, prašydami prijungti juos prie atitinkamos studijų programos gynimų grupės MS Teams programoje. 

Gynimų tvarkaraštis >

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos