Kasmet rengiamas ir Baltijos šalių universitetus – Vilniaus universitetą, Latvijas Universitāte ir University of Tartu – jungiantis rektorių stipendijos konkursas vėl kviečia išbandyti savo jėgas. Šiemet konkursas persikelia į VU.

Konkursu siekiama skatinti visų trijų Baltijos valstybių bendrumą ir paraginti studijuoti estų, latvių ir lietuvių kalbas bei kultūras, o nugalėtojas apdovanojamas 2000 eurų stipendija. Daugiau informacijos >

rektoriu_stipendija.png

2021 / 2022 m. m. pavasario semestro perlaikymai vyks rugsėjo 2 – 16 d.

Perlaikymų informacija BA studentams >

Perlaikymų informacija MA studentams >

BUS dalyko Biblija Vakarų pasaulio literatūroje perlaikymas vyks rugsėjo 8 d. 16:30 val. MS Teams.

BUS dalyko Vaikų literatūros klasika perlaikymas vyks rugsėjo 8 d. 10 val. MS Teams.

BUS dalyko Baltų kultūra per kalbos prizmę perlaikymas vyks rugsėjo 8 d. 17 val. VMA.

BUS dalyko Lietuvių literatūra ir sąmoningumo istorija perlaikymas vyks rugsėjo 8 d. 17 val. MS Teams.

BUS dalyko Vilnius XIX-XX a. kultūrų sankryžoje perlaikymas vyks rugsėjo 8 d. 15 val. MS Teams.

BUS dalyko Kalbų įvairovė ir kalbos mokslas perlaikymas vyks rugsėjo 8 d. 15 val. MS Teams.

Jei sąraše nerandate dalyko perlaikymo laiko, susisiekite su dėstytoju tiesiogiai bei nuolat sekite informaciją Fakulteto tinklalapyje. Perlaikymų informacija nuolat pildoma dėstytojams paskelbus perlaikymų datas.

Jei turite klausimų, kreipkitės el. paštu

Skelbiame nuo gegužės 17 d. prasidedantį priėmimą į doktorantūros studijas 2022 m. Priėmimas į doktorantūrą vyksta VU nustatyta tvarka.

Filologijos fakultete projektai siunčiami adresu birute.gudeliene@flf.vu.lt (būtina atsiųsti .doc arba .docx formatu, taip pat pasirašytą ir nuskanuotą variantą) iki 2022 m. birželio 16 d. 16.00 val. Pateikus ne visą būtiną informaciją ar ne visus reikalingus dokumentus prašymas laikomas neužregistruotu. Atrankos į doktorantūros studijas forma: mokslinis projektas raštu ir pokalbis. Mokslinio projekto bei pokalbio vertinimo data: birželio 29-30 d. nuo 10 val. V. Krėvės auditorijoje (Universiteto g. 5)

Daugiau informacijos lietuvių kalba >

Daugiau informacijos anglų kalba >

51560329721_e4fbb486ce_k_copy.jpgRugpjūčio 8–16 dienomis Vilniuje vyks Vokietijos akademinių stipendijų fondo (Studienstiftung des deutschen Volkes) organizuojama Europos vasaros akademija (European Summer Academy). Siekiant užmegzti dialogą su užsienio studentais įvairiais šiuolaikinės Vidurio ir Rytų Europos klausimais, aukštesnių kursų bakalauro studentai, taip pat magistrantai ir doktorantai iki gegužės 15 d. yra kviečiami pretenduoti į vieną iš keturių darbo grupių ir taip įsitraukti į akademijos veiklas.

Šios vasaros akademijos bendradarbiavimo partneriai – Vilniaus universitetas (VU) ir Europos humanitarinis universitetas (EHU). VU ir EHU aukštesnių kursų bakalaurai, taip pat magistrantai ir doktorantai gali pretenduoti į vieną iš šių keturių darbo grupių:

Keturiose tarptautinėse ir tarpdisciplininėse darbo grupėse, plenarinėse sesijose, vizitų ir ekskursijų metu dalyviai turės galimybę keistis idėjomis ir dirbti tarpusavyje bei su mokslininkais iš regiono ir iš abiejų universitetų partnerių. Užsienio studentai kviečiami dalyvauti ne tik programos veiklose, bet ir laisvalaikio užsiėmimuose, išvykose į Kauną ir Ruklą.

Norintieji dalyvauti Vasaros akademijoje ir vienoje iš keturių darbo grupių iki  gegužės 15 d. turėtų susisiekti su koordinatoriumi iš VU dr. Alexanderu Mionskowskiu () arba Vera Dzyadok () iš EHU. Kandidatuojantys turėtų pateikti prašymą su trumpa biografija, studijų kryptimi, studijų kursu ir semestru ir kita aktualia informacija. Taip pat reikalingas trumpas motyvacinis laiškas, kuriame turėtų būti nurodoma, į kurią iš keturių darbo grupių pretenduojate.

Dalyvių atranka įvyks ne vėliau kaip gegužės 16 d., visi kandidatai nedelsiant bus informuojami.

Vokietijos akademinių stipendijų fondas skiria stipendijas išskirtinai gabiems studentams ir doktorantams iš Vokietijos arba studijuojantiems akredituotose aukštojo išsilavinimo programose ir institucijose Vokietijoje. Šiuo metu fondas remia apie 12 900 studentų ir 1 100 doktorantų skirdamas stipendijas, taip pat siūlo įvairias akademines programas, tokias kaip vasaros stovykla, konferencijos doktorantams ir seminarai.

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, Vokietijos akademinių stipendijų fondas nusprendė vasaros akademiją organizuoti Vilniuje, vietoje anksčiau numatyto Sankt Peterburgo Rusijoje. Lokacija pasirinkta ir dėl ypatingos miesto geografinės padėties  bei istorijos, kuri liudija apie miesto daugiatautiškumą, toleranciją ir  turi daug sąlyčio taškų, leidžiančių apmąstyti bendrumo Europoje dabartį, praeitį ir ateitį