Sidebar

Skandinavistikos centras

 

 

Universiteto g. 5, Vilnius, LT-01513. Tel. (+370 5) 268 7235

Centro vedėja – doc. dr. Ieva Steponavičiūtė-Aleksiejūnienė 

Centro administratorė – Liana Šimanskienė

Biblioteka – Jolita Jurenaite, tel. nr. (+370 5) 268 7234

 

Skandinavistikos centras susikūrė tais pačiais metais, kai buvo atkurtas Lietuvos valstybingumas ir jau pačiu savo atsiradimu jis įreikšmino naują epochą Lietuvos humanistikoje. Nuo pat pradžių Centras egzistavo kaip gyvas atviras darinys, bendradarbiaujantis su geriausiais Skandinavijos ir kitų šalių universitetais. Jis veikė kaip tarpininkas tarp Lietuvos ir Skandinavijos visuomenių ir kultūrų, nešė į VU naujas idėjas ir kitokias nei įprasta sovietmečiu akademinio bendravimo praktikas.  

Skandinavistai skaitlingai dalyvauja fakultete vykdomoje mokslo temoje Visuomenės, kalbos ir kultūros tyrimai Šiaurės ir Vidurio Europoje dalyvių, koordinuoja bendrą Vilniaus ir Oslo universitetų leksikografų projektą „Norvegų-lietuvių kalbų žodynas“, Centre pagal Valstybinę lituanistinių tyrimų ir sklaidos 2016–2024 metų programą vykdomas projektas Lietuvos išeivis Islandijoje: Teodoro Bieliackino (1907-1947) kūrybinio palikimo tyrimai“.

Centre reguliariai organizuojami mokslo seminarai, kurių metu pranešimus skaito Centro ir į Centrą atvykstantys mokslininkai. Nors jų sritys yra skirtingos: kalbų kontaktai, leksikografija, literatūrologija, kinematografija, idėjų istorija ir kita, juos jungia ir inspiruoja bendras regiono, jo kalbų, kultūrų, istorinių ir visuomeninių procesų išmanymas. Mokslinis tarpdisciplininis skandinavistų bendradarbiavimas yra gilias tradicijas turinti pasaulinė praktika.

Aktyvaus tarptautinio skandinavistų bendradarbiavimo atspindys – Skandinavistikos centro leidžiamoje akademinių leidinių serijoje Scandinavistica Vilnensis publikuoti mokslo straipsnių rinkiniai, kuriuose kartu dalyvauja įvairių sričių Centro ir užsienio skandinavistai. Centre rengiami tarptautiniai skandinavistų simpoziumai ir konferencijos.  

Skandinavistikos centro egzistavimas taip pat yra svarbus politinis instituto, Fakulteto ir Universiteto interesas. Centro veikla aktyviai domisi Skandinavijos vyriausybinės, mokslo ir kultūros įstaigos, Lietuvoje bendrą veiklą su Skandinavijos šalimis plėtojančios verslo įmonės. Šis dėmesys prisideda prie Vilniaus universiteto tarptautinio matomumo ir prestižo.

 In memoriam Aurelija Mickūnaitė-Griškevičienė

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos