Baltos lankos 2019

A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centras kviečia į akademinių studijų savaitę Baltos lankos 2019: Viešuma: kultūra, visuomenė, politika, kuri vyks liepos 4–7 d. Druskininkuose.

Renginio programa >

Daugiau informacijos - renginio puslapyje.

Madrido Comillas universiteto doc. Bettinos Schnell paskaita

LKVTI Vertimo studijų katedra kviečia į paskaitą „Grožinės literatūros vertimo tyrimai skaitmeninės humanitarikos laikais“ (Literary Translation Studies in the era of Digital Humanities), kurią skaitys Madrido Comillas universiteto (Universidad Pontificia Comillas) docentė Bettina Schnell, atvykusi į mūsų fakultetą pagal Erasmus mainų programą.

Paskaitoje pranešėja pasakos apie pakartotinius kūrinių vertimus, stiliaus metriją ir vertėjo stiliaus tyrimus – tai dar labai nauja vertimo tyrimų sritis.

Paskaita vyks birželio 6 d., ketvirtadienį, 15 val. J. Balkevičiaus auditorijoje.

Mokslinė konferencija "Alfonsas Nyka-Niliūnas ir Bronius Krivickas: likiminiai kartos pasirinkimai"

Birželio 13-14 dienomis vyks Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto organizuojama mokslinė konferencija "Alfonsas Nyka-Niliūnas ir Bronius Krivickas: likiminiai kartos pasirinkimai".

Birželio 13 d. 9 val. konferencija prasidės Filologijos fakultete, K. Donelaičio aud. ir tr birželio 14 d. tęsis Kaune, Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Greimo centro seminaras. Doc. Dalius Jonkus

FLF LKVTI A. J. Greimo centras kviečia šį ketvirtadienį (gegužės 9 d.) 17.30 val. A. J. Greimo (111) aud. pasiklausyti VDU docento Daliaus Jonkaus pranešimo „Greimo semiotika tarp struktūralizmo ir fenomenologijos“.

Daugiau apie pranešimą >

Tarptautinė vertimo žodžiu studentų konferencija „Politikos aktualijos regione ir ES“

Gegužės 6 d. 9 val. fakultete prasidės tarptautinė mokomoji vertimo žodžiu programos studentų konferencija „Politikos aktualijos regione ir ES“. Joje dalyvauja ne tik mūsų fakulteto, bet ir Latvijos universiteto studentai – būsimieji konferencijų vertėjai. Konferencijos svečiai – VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų studentai. Jie skaitys pranešimus ir dalyvaus diskusijose, kurios bus verčiamos į lietuvių, latvių, anglų ir prancūzų kalbas. Renginys vyksta pagal EK Vertimo žodžiu generalinio direktorato finansuojamą projektą.

Konferencijos programa >

Dr. Neringos Klišienės seminaras „Sceninės nuorodos Kosto Ostrausko, Juozo Erlicko ir Herkaus Kunčiaus dramaturgijoje“

Literatūros, kultūros ir vertimo tyrimų institutas maloniai kviečia į dr. Neringos Klišienės seminarą „Sceninės nuorodos Kosto Ostrausko, Juozo Erlicko ir Herkaus Kunčiaus dramaturgijoje“.

Seminaras skirtas iki šiol mažai šiuolaikinės lietuvių dramaturgijos lauke tyrinėtai sceninių nuorodų ir jų paskirties problemikai pristatyti. Analizės pagrindą sudaro draminiai Kosto Ostrausko, Juozo Erlicko ir Herkaus Kunčiaus tekstai, kurie iš esmės leidžia fiksuoti dialogo ir remarkų santykio transformaciją ir atkreipti dėmesį į vadinamąjį antrinį (tarnybinį) dramos teksto sluoksnį. Dėl specifinės sceninių nuorodų paskirties šių autorių draminiai tekstai yra parankūs atskleisti jų dramaturgijos kūrimo reikšmės strategijas, neatskiriamas nuo dialektinės teksto ir scenos (arba dramaturgo ir režisieriaus) polemikos. Pavyzdžiui, K. Ostrausko kūryboje, neretai demonstruojama autorystė remarkose tampa viena iš sąlygų kurti įtampos, provokacijos ar netgi priešpriešos santykį su ištariamu tekstu. Erlicko ir Kunčiaus atveju šią polemiką išryškina autonominiai didaskaliniai epizodai, kurie ima savarankiškai funkcionuoti kaip naratyviniai „paveikslai“, įsiterpdami į draminį veiksmą, jį nutraukdami ar net naikindami.

Seminaras vyks kitą penktadienį, gegužės 10 d., 15 val. J. Balkevičiaus auditorijoje.

Vertimo bakalaurų konferencija „The Final Chapter“

FILF LKVTI Vertimo studijų katedra kviečia į ketvirtąją vertimo bakalaurų konferenciją The Final Chapter, kuri vyks š. m. gegužės 3 d. 9 val. 92 aud. (Filologijos fakultete).

Konferencijos programa >

Slovakų mokslininkės Magdalenos Bystrzak paskaita „Opposing Traditionalism. Slovak Models for Modernizing Culture“

LKVTI A. J. Greimo centras kviečia į slovakų mokslininkės Magdalenos Bystrzak paskaitą apie tradicionalistų ir modernizuotojų polemiką slovakų kultūroje Opposing Traditionalism. Slovak Models for Modernizing Culture.

Apie paskaitą:

In the words of the eminent Polish historian Jerzy Jedlicki, there are “samobytnicy” and “zapadnicy” (“nativists” and “westernizers”) everywhere. Nativists defend the status quo whilst modernizers participate in and interpret the collision of civilisations. Milan Hamada, a Slovak literary scholar and literary critic, drew attention to a specific regularity in the history of Slovak culture: the presence of a monolithic, normative (pro-national) narrative that confronts the alternative reluctantly. This emancipatory model of culture, based on the fear of foreign influence, is termed by some as traditionalist and conservative, as well as rebirth-oriented. It sets the symbolic boundaries which Slovak modernizers have confronted.

In this lecture, a special stress will be put on the conception of cultural reform which Alexander Matuška (1910–1975) – an outstanding representative of the anti-traditionalist milieu in the thirties of the 20th century – presented in his juvenile polemics published in the years 1930-1938. I will also consider a research hypothesis that these disputes over the national cultural model and its modernization are of a transnational character (Slovak, Czech, Polish).

Paskaita vyks anglų kalba, pirmadienį, gegužės 6 d., 15 val., J. Balkevičiaus auditorijoje.

Puslapis 1 iš 4